Založ si blog

Ponožky

Svetlana nazerá do kalendára, okom prebehne predchádzajúci týždeň, pristaví sa pri aktuálnom, napokon pretočí stránku na nasledujúci. Prejde si deň po dni, hm, poriadne nabitý program, lepšie to nebude, koniec roka je takmer na spadnutie. Keby aspoň ten víkend bol dlhší, ale nie, dobrého je vždy najmenej. V piatok večer je rada, že začína voľno a v pondelok sa jeduje sama na seba, ani nevie, že nejaký víkend bol. Neustále sa opakujúci kolotoč, nepáči sa jej, chcela by to zmeniť, je to jej tajná túžba. Možno ani tajná nie je, pred blízkymi ju prezentovala niekoľkokrát, dočkala sa chápavých reakcií, ale zmena žiadna.

„Tak ma bolí chrbát,“ natiahne ruku a prechádza si ňou v oblasti krku, aj odborná masáž by sa jej hodila. „Veľa pozeráš na chlapov,“ doberá si ju Vlado, nos strčený do novín. „Čo píšu?“ mení radšej tému, u svojho chlapa so žiadnymi ponosmi nepochodí, spoločne prežité roky ju naučili vnímať život reálne. „Mami, máme čaj?“ ozve sa z dverí detskej izby. „Nájdeš ho v kuchyni na svojom mieste, stačí sa postaviť,“ odpovie, ale drobnú poznámku si neodpustí. Filip je od skorého rána zalezený v izbe, žalúzie zatemnené bez akejkoľvek škáry, slnko je bez šance, nedostane sa tam, počítač má prednosť. Pootvorí dvere, nazerá dovnútra, veci porozkladané, stôl, sedačka i posteľ je zahádzaná všetkým možným. Jedným slovom bordel, zhlboka sa nadýchne a vráti sa do kúpeľne.

Práčka práve dokončila posledný cyklus, otvorené dvierka zmaria aj jej posledné nádeje na oddych. Zohne sa, postupne vyberá jej obsah, prvá várka farebného je hotová. Vo dverách sa zjaví strapatá štica: „Beriem si ten čaj a zbehnem za Lacom.“ Víkend ako cez kopirák, zmizne do izby, venuje sa len sám sebe a kamošom, hnevá Svetlanu.

Tričká, mikiny, spodné prádlo, všetko postupne vytrasie a pripraví na vešanie. Ešte veľmi nepokročila, keď sa znovu ukáže Filip. „Nevieš náhodou, kde mám všetky ponožky?“ Narovná si namáhaný chrbát, pozrie na syna a otvorí kôš na špinavú bielizeň. „Vidíš ich tu?“ Nechápe, pozerá jej do tváre, je zhrozený, v skrinke nenašiel jediný pár. „Nie je to tak dávno, hovorili sme o tom, keď si odmietol povyberať ponožky z práčky.“

Rozpoltená

20.03.2018

Obedná prestávka skončila, vo vzduchu cítiť akési napätie, vedúci sa od rána nezastavil, pokyny z jeho úst lietajú jedna radosť. "Toto poukladajte sem," ukazuje rukou na určené miesto. Zohne viac »

Vytriezvenie

11.03.2018

V izbe je polotieň, za oknom sa predvádzajú slnečné lúče, ale dovnútra sa celkom neodstanú. Pretočí sa na druhú stranu, ešte nie, chce sa jej spať. No určite, taký luxus si dovoliť nemôže, viac »

Prázdniny

05.03.2018

Ruch pomaličky utíchol, len za rohom chodby sa ešte niečo deje, ich trieda sa tu zdržiava ako posledná. Triedna učiteľka nepochopila, že je koniec. "Už dávno zvonilo," ozve sa hláška z predposlednej viac »

andrej babiš

Babiš tvrdí, že Zeman drží slovo a do procesu formovania vlády nechce zasahovať

20.03.2018 22:42

Podľa Babišových slov hlava štátu drží slovo a do zostavovania vlády nemieni zasahovať.

Británia, Facebook, Cambridge Analytics, šéf, Alexander Nix

Riaditeľ Cambridge Analytica: My sme vymysleli volebnú stratégiu Trumpa

20.03.2018 22:32

Firma Cambridge Analytica následne oznámila, že Nixa dočasne zbavila funkcie, keďže prebieha nezávislé vyšetrovanie tajne nakrútenej televíznej reportáže.

štrajk v Aténach, Grécko

Ruská informátorka zavraždenej maltskej novinárky sa vzdala polícii

20.03.2018 22:12

Práve Ruska mala poskytnúť zavraždenej zásadné informácie k investigatívnemu materiálu.

Euro, peniaze

Každá siedma firma z EÚ v Británii už začala s presunmi na kontinent

20.03.2018 21:41

Zhruba každá siedma firma v Británii, ktorá pochádza z niektorej z krajín Európskej únie, už presunula časť prevádzky z Britských ostrovov.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 8543x
Priemerná čítanosť článkov: 534x

Autor blogu

Kategórie