Založ si blog

Ponožky

Svetlana nazerá do kalendára, okom prebehne predchádzajúci týždeň, pristaví sa pri aktuálnom, napokon pretočí stránku na nasledujúci. Prejde si deň po dni, hm, poriadne nabitý program, lepšie to nebude, koniec roka je takmer na spadnutie. Keby aspoň ten víkend bol dlhší, ale nie, dobrého je vždy najmenej. V piatok večer je rada, že začína voľno a v pondelok sa jeduje sama na seba, ani nevie, že nejaký víkend bol. Neustále sa opakujúci kolotoč, nepáči sa jej, chcela by to zmeniť, je to jej tajná túžba. Možno ani tajná nie je, pred blízkymi ju prezentovala niekoľkokrát, dočkala sa chápavých reakcií, ale zmena žiadna.

„Tak ma bolí chrbát,“ natiahne ruku a prechádza si ňou v oblasti krku, aj odborná masáž by sa jej hodila. „Veľa pozeráš na chlapov,“ doberá si ju Vlado, nos strčený do novín. „Čo píšu?“ mení radšej tému, u svojho chlapa so žiadnymi ponosmi nepochodí, spoločne prežité roky ju naučili vnímať život reálne. „Mami, máme čaj?“ ozve sa z dverí detskej izby. „Nájdeš ho v kuchyni na svojom mieste, stačí sa postaviť,“ odpovie, ale drobnú poznámku si neodpustí. Filip je od skorého rána zalezený v izbe, žalúzie zatemnené bez akejkoľvek škáry, slnko je bez šance, nedostane sa tam, počítač má prednosť. Pootvorí dvere, nazerá dovnútra, veci porozkladané, stôl, sedačka i posteľ je zahádzaná všetkým možným. Jedným slovom bordel, zhlboka sa nadýchne a vráti sa do kúpeľne.

Práčka práve dokončila posledný cyklus, otvorené dvierka zmaria aj jej posledné nádeje na oddych. Zohne sa, postupne vyberá jej obsah, prvá várka farebného je hotová. Vo dverách sa zjaví strapatá štica: „Beriem si ten čaj a zbehnem za Lacom.“ Víkend ako cez kopirák, zmizne do izby, venuje sa len sám sebe a kamošom, hnevá Svetlanu.

Tričká, mikiny, spodné prádlo, všetko postupne vytrasie a pripraví na vešanie. Ešte veľmi nepokročila, keď sa znovu ukáže Filip. „Nevieš náhodou, kde mám všetky ponožky?“ Narovná si namáhaný chrbát, pozrie na syna a otvorí kôš na špinavú bielizeň. „Vidíš ich tu?“ Nechápe, pozerá jej do tváre, je zhrozený, v skrinke nenašiel jediný pár. „Nie je to tak dávno, hovorili sme o tom, keď si odmietol povyberať ponožky z práčky.“

Poškodení

13.12.2017

Poobliekaná v hrubej modrej bunde a svetlejším šálom vojde dovnútra doktorka. "Dobré ránko," ukáže prívetivú tvár ozdobenú úsmevom. Snaživo očami komunikuje so všetkými, možno niekoho viac »

Puto

03.12.2017

Zo sporáka stúpa para, a keby len to, v kuchyni je poriadne voňavo. Zvŕta sa v nej už od rána, naplánovala si toho veľa. Dnes je zvláštny deň, Marek si spravil chlapskú sobotu, nie, krčmy viac »

Veľké oči

28.11.2017

Denisa sedí a hľadí do prázdna, nič konkrétne ju nezaujíma, ide jej skôr o oči. Celý deň hľadí do počítača, aspoň ich trocha precvičí a nechá oddýchnuť, aj lekár jej to odporúčal. viac »

Poľsko, vlajka, zástava, výročie ústavy

Poľský minister obrany trvá na tom, že za haváriou lietadla s Kaczynským bolo Rusko

14.12.2017 21:47

O Macierewiczovi sa v poľskej tlači objavujú informácie, podľa ktorých by mohol byť napojený na ruskú tajnú službu a to, akým smerom vedie vyšetrovanie, by mohlo byť len spravodajskou hrou.

Cesta, cesty, doprava, diaľnica

NDS chystá súťaže na časť obchvatu Prešova a na úsek R2 pri Mýtnej

14.12.2017 20:13

NDS plánuje vyhlásiť už skôr avizované súťaže, prvú do 29. decembra tohto roka a druhú do 31. januára 2018.

ľudia

Konšpirácie na vzostupe. Experti dvíhajú varovný prst

14.12.2017 20:00

Konšpiračnej teórii, že svet ovládajú tajné spolky, ktoré sa usilujú o totalitnú svetovládu, verí čoraz viac ľudí. Darí sa aj iným pochybným myšlienkam.

G20-GERMANY/

Nechceme tu desiatky Saakašviliov, reagoval Putin na možnú kandidatúru Navaľného

14.12.2017 19:40

"Otočte stránku a dospejte už!" odkázal ruský prezident poľskej vláde. Na otázku opozičnej novinárky, ktorá v októbri prežila pokus o atentát, odmietol odpovedať.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 3951x
Priemerná čítanosť článkov: 395x

Autor blogu

Kategórie