Založ si blog

Ponožky

Svetlana nazerá do kalendára, okom prebehne predchádzajúci týždeň, pristaví sa pri aktuálnom, napokon pretočí stránku na nasledujúci. Prejde si deň po dni, hm, poriadne nabitý program, lepšie to nebude, koniec roka je takmer na spadnutie. Keby aspoň ten víkend bol dlhší, ale nie, dobrého je vždy najmenej. V piatok večer je rada, že začína voľno a v pondelok sa jeduje sama na seba, ani nevie, že nejaký víkend bol. Neustále sa opakujúci kolotoč, nepáči sa jej, chcela by to zmeniť, je to jej tajná túžba. Možno ani tajná nie je, pred blízkymi ju prezentovala niekoľkokrát, dočkala sa chápavých reakcií, ale zmena žiadna.

„Tak ma bolí chrbát,“ natiahne ruku a prechádza si ňou v oblasti krku, aj odborná masáž by sa jej hodila. „Veľa pozeráš na chlapov,“ doberá si ju Vlado, nos strčený do novín. „Čo píšu?“ mení radšej tému, u svojho chlapa so žiadnymi ponosmi nepochodí, spoločne prežité roky ju naučili vnímať život reálne. „Mami, máme čaj?“ ozve sa z dverí detskej izby. „Nájdeš ho v kuchyni na svojom mieste, stačí sa postaviť,“ odpovie, ale drobnú poznámku si neodpustí. Filip je od skorého rána zalezený v izbe, žalúzie zatemnené bez akejkoľvek škáry, slnko je bez šance, nedostane sa tam, počítač má prednosť. Pootvorí dvere, nazerá dovnútra, veci porozkladané, stôl, sedačka i posteľ je zahádzaná všetkým možným. Jedným slovom bordel, zhlboka sa nadýchne a vráti sa do kúpeľne.

Práčka práve dokončila posledný cyklus, otvorené dvierka zmaria aj jej posledné nádeje na oddych. Zohne sa, postupne vyberá jej obsah, prvá várka farebného je hotová. Vo dverách sa zjaví strapatá štica: „Beriem si ten čaj a zbehnem za Lacom.“ Víkend ako cez kopirák, zmizne do izby, venuje sa len sám sebe a kamošom, hnevá Svetlanu.

Tričká, mikiny, spodné prádlo, všetko postupne vytrasie a pripraví na vešanie. Ešte veľmi nepokročila, keď sa znovu ukáže Filip. „Nevieš náhodou, kde mám všetky ponožky?“ Narovná si namáhaný chrbát, pozrie na syna a otvorí kôš na špinavú bielizeň. „Vidíš ich tu?“ Nechápe, pozerá jej do tváre, je zhrozený, v skrinke nenašiel jediný pár. „Nie je to tak dávno, hovorili sme o tom, keď si odmietol povyberať ponožky z práčky.“

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

Pudy

14.04.2018

Slnko, jeho lúče akoby sa pretekali, na jar to veľmi nevyzerá, práve naopak, príjemný letný deň. Budík, keby nezvonil, asi by mal k nemu lepší vzťah, dnes ho vytiahol z postele poriadne zavčasu. viac »

Muž telefón telefonát mobil volanie

Volanie naspäť vás môže vyjsť draho

17.06.2018 20:00

Podvodníkom sa darí nachytať ľudí a vytiahnuť tak z ich vreciek eurá navyše. Stačí, že majú na mobile neprijatý hovor z neznámeho čísla a zavolajú naspäť.

zeman

Zeman prijme aj Pocheho, ktorého pre postoj k migrácii nechce za šéfa diplomacie

17.06.2018 18:01

ČSSD na nominácii Pocheho stále trvá. Vládu s ním by nepodporili ani komunisti, čím vraj prekvapili šéfa ČSSD Hamáčka. Ten o takejto podmienke doteraz nepočul.

poplatok, poplatky, euro, eurá, peniaze, vklady, hypotéka, úver, vklad

Návrat od eura ku korune by bol drahý a bolestný

17.06.2018 17:01

Proces návratu k pôvodnej mene by bol pre ekonomiku krajiny nákladný a bolestivý. Zhodujú sa na tom ekonomickí analytici.

František Imrecze

Finančná správa odhalila historicky najväčšiu nelegálnu výrobňu cigariet

17.06.2018 16:09, aktualizované: 17:52

V Revúcej bolo počas zásahu zaistených 10,5 milióna kusov falzifikátov cigariet známej značky a šesť ton tabakovej suroviny.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 12909x
Priemerná čítanosť článkov: 615x

Autor blogu

Kategórie