Založ si blog

Ponožky

Svetlana nazerá do kalendára, okom prebehne predchádzajúci týždeň, pristaví sa pri aktuálnom, napokon pretočí stránku na nasledujúci. Prejde si deň po dni, hm, poriadne nabitý program, lepšie to nebude, koniec roka je takmer na spadnutie. Keby aspoň ten víkend bol dlhší, ale nie, dobrého je vždy najmenej. V piatok večer je rada, že začína voľno a v pondelok sa jeduje sama na seba, ani nevie, že nejaký víkend bol. Neustále sa opakujúci kolotoč, nepáči sa jej, chcela by to zmeniť, je to jej tajná túžba. Možno ani tajná nie je, pred blízkymi ju prezentovala niekoľkokrát, dočkala sa chápavých reakcií, ale zmena žiadna.

„Tak ma bolí chrbát,“ natiahne ruku a prechádza si ňou v oblasti krku, aj odborná masáž by sa jej hodila. „Veľa pozeráš na chlapov,“ doberá si ju Vlado, nos strčený do novín. „Čo píšu?“ mení radšej tému, u svojho chlapa so žiadnymi ponosmi nepochodí, spoločne prežité roky ju naučili vnímať život reálne. „Mami, máme čaj?“ ozve sa z dverí detskej izby. „Nájdeš ho v kuchyni na svojom mieste, stačí sa postaviť,“ odpovie, ale drobnú poznámku si neodpustí. Filip je od skorého rána zalezený v izbe, žalúzie zatemnené bez akejkoľvek škáry, slnko je bez šance, nedostane sa tam, počítač má prednosť. Pootvorí dvere, nazerá dovnútra, veci porozkladané, stôl, sedačka i posteľ je zahádzaná všetkým možným. Jedným slovom bordel, zhlboka sa nadýchne a vráti sa do kúpeľne.

Práčka práve dokončila posledný cyklus, otvorené dvierka zmaria aj jej posledné nádeje na oddych. Zohne sa, postupne vyberá jej obsah, prvá várka farebného je hotová. Vo dverách sa zjaví strapatá štica: „Beriem si ten čaj a zbehnem za Lacom.“ Víkend ako cez kopirák, zmizne do izby, venuje sa len sám sebe a kamošom, hnevá Svetlanu.

Tričká, mikiny, spodné prádlo, všetko postupne vytrasie a pripraví na vešanie. Ešte veľmi nepokročila, keď sa znovu ukáže Filip. „Nevieš náhodou, kde mám všetky ponožky?“ Narovná si namáhaný chrbát, pozrie na syna a otvorí kôš na špinavú bielizeň. „Vidíš ich tu?“ Nechápe, pozerá jej do tváre, je zhrozený, v skrinke nenašiel jediný pár. „Nie je to tak dávno, hovorili sme o tom, keď si odmietol povyberať ponožky z práčky.“

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

Saudi Arabia Writer Killed

Saudská Arábia odmietla vydať Turecku podozrivých v prípade vraždy Chášakdžího

09.12.2018 19:59

O extradíciu sa snažil turecký prezident Recep Tayyip Erdogan.

rušeň, vlak, zssk

Ľuďom dochádza s vlakmi trpezlivosť

09.12.2018 18:00

Do svojho cieľa často prichádzajú neskoro. Nestíhajú prípoje ani dohodnuté stretnutia.

Syria, aleppo, chemický útok

OSN obnoví dodávky humanitárnej pomoci do Sýrie

09.12.2018 17:45

Je to prvá cezhraničná zásielka humanitárnej pomoci, odkedy sýrska vláda znovu získala kontrolu nad hlavným hraničným priechodom Nasíb.

donald trump

Donald Trump nesmie zasahovať do francúzskej politiky, bráni sa francúzska vláda

09.12.2018 16:02

Trump uverejnil na Twitteri správy o protivládnych protestoch vo Francúzsku a napadol aj Parížsku dohodu.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 16054x
Priemerná čítanosť článkov: 730x

Autor blogu

Kategórie