Založ si blog

Aj by sa červenala

Z kabelky vytiahne peňaženku, zo stola vezme kľúče, pristaví sa pri okne. Je pootvorené, nezdá sa, žeby bola nejaká veľká zima, prehodí si bundu a vyjde z miestnosti. Ešte nezamkla a už okolo nej poletuje Jana. „Kam máš namierené?“ Okamžite ju prešla chuť na rozhovor, nič proti nej, ale vždy sa vyskytne na zlom mieste v nevhodný okamih, presne ako teraz. Keby trocha pohla rozumom, nemusela by sa pýtať, od rána bola u nej v kancelárii už niekoľkokrát a videla, že riaditeľ je dnes v plnom pracovnom nasadení. Vtedy na obed ani nepomyslí a najradšej by ho odoprel všetkým, jediné, čo mu chodí po rozume je práca. Keby ho náhle neodvolali, asi by sa od neho do konca pracovnej doby ani nepohla.

Rýchlymi krokmi zíde po schodoch, nechce sa jej čakať na výťah, dokonca sa jej to zdá šikovnejšie. Vyberie sa smerom na zastávku hromadnej dopravy, musí sa ponáhľať a takto to bude rýchlejšie, niekedy sú aj tri zastávky veľa. Nikde nikto, zdá sa, že jej spoj práve pred chvíľkou odišiel. Okom prebehne telefón, zaregistruje čas a strčí ho do vrecka k peňaženke.

Za križovatkou stojí autobus, no konečne, predné dvere jej zastanú takmer pri nohách. Vpredu je niekoľko voľných miest na sedenie, nevyužije ich, od rána už sedela viac ako dosť, skôr by sa jej zišiel pohyb. Samoobslužná reštaurácia praská vo švíkoch, zvláštne, o tejto dobe by to už nečakala, hodiny ukazujú takmer štrnásť hodín. Letmo prebehne ponuku a postaví sa do radu, vtedy si ju všimne. Stojí tesne pred ňou, okamžite ju niečím upúta, sama nevie čím. Obzerá si ju, výška, to je ono. Rad sa posunie, berie do rúk tanier a nakladá si podľa svojho vkusu, ešte zaplatí a presunie sa k stolu.

V rukách nesie tácku a obzerá sa na všetky strany, hľadá, nechce ju stratiť z dohľadu. Kde je? Nie, toto miesto jej nevyhovuje, presunie sa o kúsok a nenápadne po nej pozerá. Hanbí sa sama za seba, za istých okolností by sa možno aj červenala, nedokáže si pomôcť. Do ruky uchopí príbor a do úst si strká kúsky mäsa, vlasy má dlhé, črty tváre jemné, pôsobí tak žensky a zároveň detsky. Mieša sa v nej zrelá žena s dieťaťom, keby nie tej postavy. Naberie si zo šalátu, tá sa teda najedla poriadne rýchlo, nesie tácku so špinavým riadom na vopred určené miesto. Teraz má na ňu vynikajúci výhľad, zadok široký, nohy silné a deformované a výška sotva meter, asi ani to nie. Silvia pozrie do taniera a potom na neznámu ženu, aj by ju poľutovala, žiť s takou výškou je určite poriadne komplikované. Ale tá tvár je fascinujúca, nevedno, či v nej dominuje žena alebo dieťa.

Porcia z taniera pomaličky zmizla rovnako ako obeť, na ktorú sa dnes zamerala, trocha sa hanbí sama za seba, ale bolo to silnejšie ako ona.

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

Pudy

14.04.2018

Slnko, jeho lúče akoby sa pretekali, na jar to veľmi nevyzerá, práve naopak, príjemný letný deň. Budík, keby nezvonil, asi by mal k nemu lepší vzťah, dnes ho vytiahol z postele poriadne zavčasu. viac »

Muž telefón telefonát mobil volanie

Volanie naspäť vás môže vyjsť draho

17.06.2018 20:00

Podvodníkom sa darí nachytať ľudí a vytiahnuť tak z ich vreciek eurá navyše. Stačí, že majú na mobile neprijatý hovor z neznámeho čísla a zavolajú naspäť.

zeman

Zeman prijme aj Pocheho, ktorého pre postoj k migrácii nechce za šéfa diplomacie

17.06.2018 18:01

ČSSD na nominácii Pocheho stále trvá. Vládu s ním by nepodporili ani komunisti, čím vraj prekvapili šéfa ČSSD Hamáčka. Ten o takejto podmienke doteraz nepočul.

poplatok, poplatky, euro, eurá, peniaze, vklady, hypotéka, úver, vklad

Návrat od eura ku korune by bol drahý a bolestný

17.06.2018 17:01

Proces návratu k pôvodnej mene by bol pre ekonomiku krajiny nákladný a bolestivý. Zhodujú sa na tom ekonomickí analytici.

František Imrecze

Finančná správa odhalila historicky najväčšiu nelegálnu výrobňu cigariet

17.06.2018 16:09, aktualizované: 17:52

V Revúcej bolo počas zásahu zaistených 10,5 milióna kusov falzifikátov cigariet známej značky a šesť ton tabakovej suroviny.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 12910x
Priemerná čítanosť článkov: 615x

Autor blogu

Kategórie