Založ si blog

Aj by sa červenala

Z kabelky vytiahne peňaženku, zo stola vezme kľúče, pristaví sa pri okne. Je pootvorené, nezdá sa, žeby bola nejaká veľká zima, prehodí si bundu a vyjde z miestnosti. Ešte nezamkla a už okolo nej poletuje Jana. „Kam máš namierené?“ Okamžite ju prešla chuť na rozhovor, nič proti nej, ale vždy sa vyskytne na zlom mieste v nevhodný okamih, presne ako teraz. Keby trocha pohla rozumom, nemusela by sa pýtať, od rána bola u nej v kancelárii už niekoľkokrát a videla, že riaditeľ je dnes v plnom pracovnom nasadení. Vtedy na obed ani nepomyslí a najradšej by ho odoprel všetkým, jediné, čo mu chodí po rozume je práca. Keby ho náhle neodvolali, asi by sa od neho do konca pracovnej doby ani nepohla.

Rýchlymi krokmi zíde po schodoch, nechce sa jej čakať na výťah, dokonca sa jej to zdá šikovnejšie. Vyberie sa smerom na zastávku hromadnej dopravy, musí sa ponáhľať a takto to bude rýchlejšie, niekedy sú aj tri zastávky veľa. Nikde nikto, zdá sa, že jej spoj práve pred chvíľkou odišiel. Okom prebehne telefón, zaregistruje čas a strčí ho do vrecka k peňaženke.

Za križovatkou stojí autobus, no konečne, predné dvere jej zastanú takmer pri nohách. Vpredu je niekoľko voľných miest na sedenie, nevyužije ich, od rána už sedela viac ako dosť, skôr by sa jej zišiel pohyb. Samoobslužná reštaurácia praská vo švíkoch, zvláštne, o tejto dobe by to už nečakala, hodiny ukazujú takmer štrnásť hodín. Letmo prebehne ponuku a postaví sa do radu, vtedy si ju všimne. Stojí tesne pred ňou, okamžite ju niečím upúta, sama nevie čím. Obzerá si ju, výška, to je ono. Rad sa posunie, berie do rúk tanier a nakladá si podľa svojho vkusu, ešte zaplatí a presunie sa k stolu.

V rukách nesie tácku a obzerá sa na všetky strany, hľadá, nechce ju stratiť z dohľadu. Kde je? Nie, toto miesto jej nevyhovuje, presunie sa o kúsok a nenápadne po nej pozerá. Hanbí sa sama za seba, za istých okolností by sa možno aj červenala, nedokáže si pomôcť. Do ruky uchopí príbor a do úst si strká kúsky mäsa, vlasy má dlhé, črty tváre jemné, pôsobí tak žensky a zároveň detsky. Mieša sa v nej zrelá žena s dieťaťom, keby nie tej postavy. Naberie si zo šalátu, tá sa teda najedla poriadne rýchlo, nesie tácku so špinavým riadom na vopred určené miesto. Teraz má na ňu vynikajúci výhľad, zadok široký, nohy silné a deformované a výška sotva meter, asi ani to nie. Silvia pozrie do taniera a potom na neznámu ženu, aj by ju poľutovala, žiť s takou výškou je určite poriadne komplikované. Ale tá tvár je fascinujúca, nevedno, či v nej dominuje žena alebo dieťa.

Porcia z taniera pomaličky zmizla rovnako ako obeť, na ktorú sa dnes zamerala, trocha sa hanbí sama za seba, ale bolo to silnejšie ako ona.

Poškodení

13.12.2017

Poobliekaná v hrubej modrej bunde a svetlejším šálom vojde dovnútra doktorka. "Dobré ránko," ukáže prívetivú tvár ozdobenú úsmevom. Snaživo očami komunikuje so všetkými, možno niekoho viac »

Puto

03.12.2017

Zo sporáka stúpa para, a keby len to, v kuchyni je poriadne voňavo. Zvŕta sa v nej už od rána, naplánovala si toho veľa. Dnes je zvláštny deň, Marek si spravil chlapskú sobotu, nie, krčmy viac »

Veľké oči

28.11.2017

Denisa sedí a hľadí do prázdna, nič konkrétne ju nezaujíma, ide jej skôr o oči. Celý deň hľadí do počítača, aspoň ich trocha precvičí a nechá oddýchnuť, aj lekár jej to odporúčal. viac »

Poľsko, vlajka, zástava, výročie ústavy

Poľský minister obrany trvá na tom, že za haváriou lietadla s Kaczynským bolo Rusko

14.12.2017 21:47

O Macierewiczovi sa v poľskej tlači objavujú informácie, podľa ktorých by mohol byť napojený na ruskú tajnú službu a to, akým smerom vedie vyšetrovanie, by mohlo byť len spravodajskou hrou.

Cesta, cesty, doprava, diaľnica

NDS chystá súťaže na časť obchvatu Prešova a na úsek R2 pri Mýtnej

14.12.2017 20:13

NDS plánuje vyhlásiť už skôr avizované súťaže, prvú do 29. decembra tohto roka a druhú do 31. januára 2018.

ľudia

Konšpirácie na vzostupe. Experti dvíhajú varovný prst

14.12.2017 20:00

Konšpiračnej teórii, že svet ovládajú tajné spolky, ktoré sa usilujú o totalitnú svetovládu, verí čoraz viac ľudí. Darí sa aj iným pochybným myšlienkam.

G20-GERMANY/

Nechceme tu desiatky Saakašviliov, reagoval Putin na možnú kandidatúru Navaľného

14.12.2017 19:40

"Otočte stránku a dospejte už!" odkázal ruský prezident poľskej vláde. Na otázku opozičnej novinárky, ktorá v októbri prežila pokus o atentát, odmietol odpovedať.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 10
Celková čítanosť: 3952x
Priemerná čítanosť článkov: 395x

Autor blogu

Kategórie