Založ si blog

Aj by sa červenala

Z kabelky vytiahne peňaženku, zo stola vezme kľúče, pristaví sa pri okne. Je pootvorené, nezdá sa, žeby bola nejaká veľká zima, prehodí si bundu a vyjde z miestnosti. Ešte nezamkla a už okolo nej poletuje Jana. „Kam máš namierené?“ Okamžite ju prešla chuť na rozhovor, nič proti nej, ale vždy sa vyskytne na zlom mieste v nevhodný okamih, presne ako teraz. Keby trocha pohla rozumom, nemusela by sa pýtať, od rána bola u nej v kancelárii už niekoľkokrát a videla, že riaditeľ je dnes v plnom pracovnom nasadení. Vtedy na obed ani nepomyslí a najradšej by ho odoprel všetkým, jediné, čo mu chodí po rozume je práca. Keby ho náhle neodvolali, asi by sa od neho do konca pracovnej doby ani nepohla.

Rýchlymi krokmi zíde po schodoch, nechce sa jej čakať na výťah, dokonca sa jej to zdá šikovnejšie. Vyberie sa smerom na zastávku hromadnej dopravy, musí sa ponáhľať a takto to bude rýchlejšie, niekedy sú aj tri zastávky veľa. Nikde nikto, zdá sa, že jej spoj práve pred chvíľkou odišiel. Okom prebehne telefón, zaregistruje čas a strčí ho do vrecka k peňaženke.

Za križovatkou stojí autobus, no konečne, predné dvere jej zastanú takmer pri nohách. Vpredu je niekoľko voľných miest na sedenie, nevyužije ich, od rána už sedela viac ako dosť, skôr by sa jej zišiel pohyb. Samoobslužná reštaurácia praská vo švíkoch, zvláštne, o tejto dobe by to už nečakala, hodiny ukazujú takmer štrnásť hodín. Letmo prebehne ponuku a postaví sa do radu, vtedy si ju všimne. Stojí tesne pred ňou, okamžite ju niečím upúta, sama nevie čím. Obzerá si ju, výška, to je ono. Rad sa posunie, berie do rúk tanier a nakladá si podľa svojho vkusu, ešte zaplatí a presunie sa k stolu.

V rukách nesie tácku a obzerá sa na všetky strany, hľadá, nechce ju stratiť z dohľadu. Kde je? Nie, toto miesto jej nevyhovuje, presunie sa o kúsok a nenápadne po nej pozerá. Hanbí sa sama za seba, za istých okolností by sa možno aj červenala, nedokáže si pomôcť. Do ruky uchopí príbor a do úst si strká kúsky mäsa, vlasy má dlhé, črty tváre jemné, pôsobí tak žensky a zároveň detsky. Mieša sa v nej zrelá žena s dieťaťom, keby nie tej postavy. Naberie si zo šalátu, tá sa teda najedla poriadne rýchlo, nesie tácku so špinavým riadom na vopred určené miesto. Teraz má na ňu vynikajúci výhľad, zadok široký, nohy silné a deformované a výška sotva meter, asi ani to nie. Silvia pozrie do taniera a potom na neznámu ženu, aj by ju poľutovala, žiť s takou výškou je určite poriadne komplikované. Ale tá tvár je fascinujúca, nevedno, či v nej dominuje žena alebo dieťa.

Porcia z taniera pomaličky zmizla rovnako ako obeť, na ktorú sa dnes zamerala, trocha sa hanbí sama za seba, ale bolo to silnejšie ako ona.

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

trump

Za Trumpa odobrali migrantom o tisíce detí viac, než sa uvádzalo

17.01.2019 23:14

Presný počet odobratých detí nie je známy.

labute, jazero, kŕmenie

Štvrtok bol zatiaľ najteplejší januárový deň, má však prísť ochladenie

17.01.2019 21:26

Podľa predpovedí meteorológov bol však na dohľadné obdobie posledným teplým dňom.

miroslav lajčák, ukrajina

Lajčák: OBSE má páky na riešenie konfliktu na Ukrajine

17.01.2019 21:07

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák začal pracovnú cestu na Ukrajine návštevou centrály pozorovateľskej misie v Kyjeve.

princ Philip

Princ Philip vyviazol z autonehody nezranený

17.01.2019 20:11

K nehode došlo neďaleko sídla Sandringham.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 16481x
Priemerná čítanosť článkov: 749x

Autor blogu

Kategórie