Založ si blog

Aj by sa červenala

Z kabelky vytiahne peňaženku, zo stola vezme kľúče, pristaví sa pri okne. Je pootvorené, nezdá sa, žeby bola nejaká veľká zima, prehodí si bundu a vyjde z miestnosti. Ešte nezamkla a už okolo nej poletuje Jana. „Kam máš namierené?“ Okamžite ju prešla chuť na rozhovor, nič proti nej, ale vždy sa vyskytne na zlom mieste v nevhodný okamih, presne ako teraz. Keby trocha pohla rozumom, nemusela by sa pýtať, od rána bola u nej v kancelárii už niekoľkokrát a videla, že riaditeľ je dnes v plnom pracovnom nasadení. Vtedy na obed ani nepomyslí a najradšej by ho odoprel všetkým, jediné, čo mu chodí po rozume je práca. Keby ho náhle neodvolali, asi by sa od neho do konca pracovnej doby ani nepohla.

Rýchlymi krokmi zíde po schodoch, nechce sa jej čakať na výťah, dokonca sa jej to zdá šikovnejšie. Vyberie sa smerom na zastávku hromadnej dopravy, musí sa ponáhľať a takto to bude rýchlejšie, niekedy sú aj tri zastávky veľa. Nikde nikto, zdá sa, že jej spoj práve pred chvíľkou odišiel. Okom prebehne telefón, zaregistruje čas a strčí ho do vrecka k peňaženke.

Za križovatkou stojí autobus, no konečne, predné dvere jej zastanú takmer pri nohách. Vpredu je niekoľko voľných miest na sedenie, nevyužije ich, od rána už sedela viac ako dosť, skôr by sa jej zišiel pohyb. Samoobslužná reštaurácia praská vo švíkoch, zvláštne, o tejto dobe by to už nečakala, hodiny ukazujú takmer štrnásť hodín. Letmo prebehne ponuku a postaví sa do radu, vtedy si ju všimne. Stojí tesne pred ňou, okamžite ju niečím upúta, sama nevie čím. Obzerá si ju, výška, to je ono. Rad sa posunie, berie do rúk tanier a nakladá si podľa svojho vkusu, ešte zaplatí a presunie sa k stolu.

V rukách nesie tácku a obzerá sa na všetky strany, hľadá, nechce ju stratiť z dohľadu. Kde je? Nie, toto miesto jej nevyhovuje, presunie sa o kúsok a nenápadne po nej pozerá. Hanbí sa sama za seba, za istých okolností by sa možno aj červenala, nedokáže si pomôcť. Do ruky uchopí príbor a do úst si strká kúsky mäsa, vlasy má dlhé, črty tváre jemné, pôsobí tak žensky a zároveň detsky. Mieša sa v nej zrelá žena s dieťaťom, keby nie tej postavy. Naberie si zo šalátu, tá sa teda najedla poriadne rýchlo, nesie tácku so špinavým riadom na vopred určené miesto. Teraz má na ňu vynikajúci výhľad, zadok široký, nohy silné a deformované a výška sotva meter, asi ani to nie. Silvia pozrie do taniera a potom na neznámu ženu, aj by ju poľutovala, žiť s takou výškou je určite poriadne komplikované. Ale tá tvár je fascinujúca, nevedno, či v nej dominuje žena alebo dieťa.

Porcia z taniera pomaličky zmizla rovnako ako obeť, na ktorú sa dnes zamerala, trocha sa hanbí sama za seba, ale bolo to silnejšie ako ona.

Rozpoltená

20.03.2018

Obedná prestávka skončila, vo vzduchu cítiť akési napätie, vedúci sa od rána nezastavil, pokyny z jeho úst lietajú jedna radosť. "Toto poukladajte sem," ukazuje rukou na určené miesto. Zohne viac »

Vytriezvenie

11.03.2018

V izbe je polotieň, za oknom sa predvádzajú slnečné lúče, ale dovnútra sa celkom neodstanú. Pretočí sa na druhú stranu, ešte nie, chce sa jej spať. No určite, taký luxus si dovoliť nemôže, viac »

Prázdniny

05.03.2018

Ruch pomaličky utíchol, len za rohom chodby sa ešte niečo deje, ich trieda sa tu zdržiava ako posledná. Triedna učiteľka nepochopila, že je koniec. "Už dávno zvonilo," ozve sa hláška z predposlednej viac »

andrej babiš

Babiš tvrdí, že Zeman drží slovo a do procesu formovania vlády nechce zasahovať

20.03.2018 22:42

Podľa Babišových slov hlava štátu drží slovo a do zostavovania vlády nemieni zasahovať.

Británia, Facebook, Cambridge Analytics, šéf, Alexander Nix

Riaditeľ Cambridge Analytica: My sme vymysleli volebnú stratégiu Trumpa

20.03.2018 22:32

Firma Cambridge Analytica následne oznámila, že Nixa dočasne zbavila funkcie, keďže prebieha nezávislé vyšetrovanie tajne nakrútenej televíznej reportáže.

štrajk v Aténach, Grécko

Ruská informátorka zavraždenej maltskej novinárky sa vzdala polícii

20.03.2018 22:12

Práve Ruska mala poskytnúť zavraždenej zásadné informácie k investigatívnemu materiálu.

Euro, peniaze

Každá siedma firma z EÚ v Británii už začala s presunmi na kontinent

20.03.2018 21:41

Zhruba každá siedma firma v Británii, ktorá pochádza z niektorej z krajín Európskej únie, už presunula časť prevádzky z Britských ostrovov.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 16
Celková čítanosť: 8540x
Priemerná čítanosť článkov: 534x

Autor blogu

Kategórie