Založ si blog

Veľké oči

Denisa sedí a hľadí do prázdna, nič konkrétne ju nezaujíma, ide jej skôr o oči. Celý deň hľadí do počítača, aspoň ich trocha precvičí a nechá oddýchnuť, aj lekár jej to odporúčal. V tomto období to inak nejde, všetko má v elektronickej podobe a skúškové obdobie je na spadnutie, zostáva len prispôsobiť sa.

Niektoré texty sú celkom použiteľné, najhoršie sú v anglickom jazyku a v tomto semestri ich má poriadne veľa. Aby sa celkom nezbláznila z času na čas prehodí okno a pozrie, čo je nového na internete. „Dáš si kávu?“ volá z kuchyne starostlivá mama. „Samozrejme, dala by som si aj niečo sladké.“ Stačilo povedať a už sa to nesie, mamina je veľký poklad. „Ten koláčik vyzerá výborne,“ neskrýva nadšenie. Asi potrebuje cukor, dezertnou vidličkou si naberie zo sladkej pochúťky. Na obrazovke jej svieti sociálna sieť, tak dlho tu nebola, pozrie, čo nového u priateľov. Niektorí nemajú nič, iným pribudlo veľa noviniek, prezerá ich len veľmi rýchlo, nemôže sa venovať každej fotografii.

Do úst si vloží posledné sústo koláčika a malou lyžičkou premieša kávu, musela byť veľmi dobrá, keď si zaslúžila aj šľahačku, bežne pije tento nápoj bez nej. Potiahne myšou a spozornie, táto fotka ju upútala, nevie čím, ale je si istá. Hm, to je ono, určite tú ženu pozná. Mladá, vidno ju len do pol pása, pozerá jej priamo do tváre. Laura, áno, je to ona, ale akosi pochudla. Pri tomto slove sa zarazí, veď ona už chudá bola, dokonca veľmi. Veľa informácií o nej nemá, ich cesty sa rozišli, vie len toľko, že v štúdiu pokračuje, asi v Barcelone. Ale tá tvár jej nedá pokoja, bledá, lícne kosti vystúpené, dokonca aj oči pôsobia zvláštne, akoby jej k tvári boli veľké. Nevyzerá dobre, skonštatuje a rýchlo sa vráti k práci, skoro sa zabudla.

Ráno

16.02.2018

Nálada na bode mrazu, takmer identická s počasím, do rána riadne prituhlo, teplomer na okne sa blíži k mínus desať. Pod perinou krásne teplučko, tak pekne by sa spalo, len tie povinnosti sú viac »

Počty

03.01.2018

Pracovník strážnej služby odetý celý v čiernom hral nechápavého, nie a nie dať si veci do súvislostí. Zlomil ho až po dlhom vysvetľovaní, zbytočná námaha, už mohol sedieť na mieste. viac »

Limuzína

17.12.2017

Premávka na ceste akosi hustne, nie v opačnom smere, ale v tom jej. Jazda je pomalá, o chvíľu sa bude posúvať na jednotke. Aby toho nebolo málo, kdesi v diaľke počuť húkačku, oči zatiaľ viac »

Profesia, šanon, úrad

Úrady by nemali žiadať od ľudí zbytočné papiere

21.02.2018 13:32

Vláda schválila návrh zákona, ktorý má zlikvidovať byrokraciu vo vzťahu štátu k občanom a firmám.

Erdogan

Erdogan: Turecko bude pokračovať v ofenzíve v severnej Sýrii

21.02.2018 13:19

Sýrske provládne sily začali do Afrínu vstupovať v utorok.

rostov, oheň, požiar

V Matejovciach zhorel rodinný dom, škodu vyčíslili na 15-tisíc

21.02.2018 13:12

Požiar domu hasičom nahlásili v noci o 1:20, uhasiť sa ho podarilo ráno krátko po 9:00.

BRATISLAVA: polopodzemné kontajnery, ružinov

Polopodzemné kontajnery už môžu využívať aj v Ružinove

21.02.2018 13:00

Po Starom Meste, Vrakuni a Petržalke pribudli polopodzemné kontajnery na Družicovej ulici.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 6439x
Priemerná čítanosť článkov: 495x

Autor blogu

Kategórie