Založ si blog

Veľké oči

Denisa sedí a hľadí do prázdna, nič konkrétne ju nezaujíma, ide jej skôr o oči. Celý deň hľadí do počítača, aspoň ich trocha precvičí a nechá oddýchnuť, aj lekár jej to odporúčal. V tomto období to inak nejde, všetko má v elektronickej podobe a skúškové obdobie je na spadnutie, zostáva len prispôsobiť sa.

Niektoré texty sú celkom použiteľné, najhoršie sú v anglickom jazyku a v tomto semestri ich má poriadne veľa. Aby sa celkom nezbláznila z času na čas prehodí okno a pozrie, čo je nového na internete. „Dáš si kávu?“ volá z kuchyne starostlivá mama. „Samozrejme, dala by som si aj niečo sladké.“ Stačilo povedať a už sa to nesie, mamina je veľký poklad. „Ten koláčik vyzerá výborne,“ neskrýva nadšenie. Asi potrebuje cukor, dezertnou vidličkou si naberie zo sladkej pochúťky. Na obrazovke jej svieti sociálna sieť, tak dlho tu nebola, pozrie, čo nového u priateľov. Niektorí nemajú nič, iným pribudlo veľa noviniek, prezerá ich len veľmi rýchlo, nemôže sa venovať každej fotografii.

Do úst si vloží posledné sústo koláčika a malou lyžičkou premieša kávu, musela byť veľmi dobrá, keď si zaslúžila aj šľahačku, bežne pije tento nápoj bez nej. Potiahne myšou a spozornie, táto fotka ju upútala, nevie čím, ale je si istá. Hm, to je ono, určite tú ženu pozná. Mladá, vidno ju len do pol pása, pozerá jej priamo do tváre. Laura, áno, je to ona, ale akosi pochudla. Pri tomto slove sa zarazí, veď ona už chudá bola, dokonca veľmi. Veľa informácií o nej nemá, ich cesty sa rozišli, vie len toľko, že v štúdiu pokračuje, asi v Barcelone. Ale tá tvár jej nedá pokoja, bledá, lícne kosti vystúpené, dokonca aj oči pôsobia zvláštne, akoby jej k tvári boli veľké. Nevyzerá dobre, skonštatuje a rýchlo sa vráti k práci, skoro sa zabudla.

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

Pudy

14.04.2018

Slnko, jeho lúče akoby sa pretekali, na jar to veľmi nevyzerá, práve naopak, príjemný letný deň. Budík, keby nezvonil, asi by mal k nemu lepší vzťah, dnes ho vytiahol z postele poriadne zavčasu. viac »

Turci

V maďarskej Tate na hradných hrách strelili historickou zbraňou Čecha do hlavy

21.05.2018 20:16

V historickej puške zabudol 30-ročný účastník hier nabíjaciu tyč, ktorou Čecha zasiahol do hlavy.

Graf, euro, lupa

India, Rusko a štyri ďalšie štáty chystajú zónu voľného obchodu

21.05.2018 20:10

India plánuje vytvoriť zónu voľného obchodu s Eurázijskou ekonomickou úniou, povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Mária Patakyová

Ombudsmanka: Tretina porušení ľudských práv sa týka zbytočných prieťahov

21.05.2018 19:54

Podľa verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej je právo na prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov najčastejšie porušovaným právom.

Giuseppe Conte

Talianske Hnutie piatich hviezd a Liga severu navrhli za premiéra Giuseppeho Conteho

21.05.2018 19:31

Conte je univerzitný profesor a nováčik na politickej scéne.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 12044x
Priemerná čítanosť článkov: 574x

Autor blogu

Kategórie