Založ si blog

Poškodení

Poobliekaná v hrubej modrej bunde a svetlejším šálom vojde dovnútra doktorka. „Dobré ránko,“ ukáže prívetivú tvár ozdobenú úsmevom. Snaživo očami komunikuje so všetkými, možno niekoho vynechala, ale úmysel to nebol. Miestnosť je plná na prasknutie, široké plastové lavičky sú plne obsadené a postávajúcich je tiež viac ako dosť.

Čalúnené dvere sa zatvoria, niekoľko ďalších jedincov pribudne, ani stáť už nie je kde. Ordinančné hodiny začali, ale veľa sa toho nedeje, len sestrička sa vystrčí z dverí. „Na odber krvi, nech sa páči.“ Mladucha sa po výzve rozhliadne, ona tu bola prvá, vie to celkom presne. Rýchlo, mobilný telefón do kabelky, ani kabát sa jej nedarí vyzliecť, šál leží na zemi. Ešte horšie je to s kartičkou poistenca, veď ju v tej kabelke videla. Moletná sestrička stráca nervy, dvere nechá pootvorené a stratí sa vo vnútri. Dobojované, štýlovo nahodená dáma s výrazným červeným rúžom na perách a nalakovanými nechtami zatvorí za sebou dvere.

V preplnenej čakárni to zašumí, viacerí krútia hlavou. Vysoký mladík sa postaví a otvorí okno smerujúce do ulice. Ticho narušia zvuky brzdiacich a štartujúcich áut, inak sa nič nedeje. Všetky oči sa zodvihnú v okamihu, keď mladucha vyjde z dverí, ruka zohnutá, kabelka prevesená cez plece. „Ďalší,“ zaznie oficiálny pokyn. Nikto sa nepohne, chlapča, celkom určite stredoškolák, pozerá po slečne vytrvalo ťukajúcej do mobilu. „Vy ste prišli skôr?“ Nechápe, vyjavene mu hľadí do tváre, cíti sa vyrušená. „Neviem, ja som tuším za tým pánom,“ ukazuje kdesi prstom. Len čo sa sestrička ozve znovu, zmobilizuje sa chlapík v rokoch postávajúci takmer vo dverách. „Keď neviete, tak idem ja.“ Až v okamihu, keď vojde sa začnú ozývať poškodení, ubehol ich.

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

trump

Za Trumpa odobrali migrantom o tisíce detí viac, než sa uvádzalo

17.01.2019 23:14

Presný počet odobratých detí nie je známy.

labute, jazero, kŕmenie

Štvrtok bol zatiaľ najteplejší januárový deň, má však prísť ochladenie

17.01.2019 21:26

Podľa predpovedí meteorológov bol však na dohľadné obdobie posledným teplým dňom.

miroslav lajčák, ukrajina

Lajčák: OBSE má páky na riešenie konfliktu na Ukrajine

17.01.2019 21:07

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák začal pracovnú cestu na Ukrajine návštevou centrály pozorovateľskej misie v Kyjeve.

princ Philip

Princ Philip vyviazol z autonehody nezranený

17.01.2019 20:11

K nehode došlo neďaleko sídla Sandringham.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 16487x
Priemerná čítanosť článkov: 749x

Autor blogu

Kategórie