Založ si blog

Poškodení

Poobliekaná v hrubej modrej bunde a svetlejším šálom vojde dovnútra doktorka. „Dobré ránko,“ ukáže prívetivú tvár ozdobenú úsmevom. Snaživo očami komunikuje so všetkými, možno niekoho vynechala, ale úmysel to nebol. Miestnosť je plná na prasknutie, široké plastové lavičky sú plne obsadené a postávajúcich je tiež viac ako dosť.

Čalúnené dvere sa zatvoria, niekoľko ďalších jedincov pribudne, ani stáť už nie je kde. Ordinančné hodiny začali, ale veľa sa toho nedeje, len sestrička sa vystrčí z dverí. „Na odber krvi, nech sa páči.“ Mladucha sa po výzve rozhliadne, ona tu bola prvá, vie to celkom presne. Rýchlo, mobilný telefón do kabelky, ani kabát sa jej nedarí vyzliecť, šál leží na zemi. Ešte horšie je to s kartičkou poistenca, veď ju v tej kabelke videla. Moletná sestrička stráca nervy, dvere nechá pootvorené a stratí sa vo vnútri. Dobojované, štýlovo nahodená dáma s výrazným červeným rúžom na perách a nalakovanými nechtami zatvorí za sebou dvere.

V preplnenej čakárni to zašumí, viacerí krútia hlavou. Vysoký mladík sa postaví a otvorí okno smerujúce do ulice. Ticho narušia zvuky brzdiacich a štartujúcich áut, inak sa nič nedeje. Všetky oči sa zodvihnú v okamihu, keď mladucha vyjde z dverí, ruka zohnutá, kabelka prevesená cez plece. „Ďalší,“ zaznie oficiálny pokyn. Nikto sa nepohne, chlapča, celkom určite stredoškolák, pozerá po slečne vytrvalo ťukajúcej do mobilu. „Vy ste prišli skôr?“ Nechápe, vyjavene mu hľadí do tváre, cíti sa vyrušená. „Neviem, ja som tuším za tým pánom,“ ukazuje kdesi prstom. Len čo sa sestrička ozve znovu, zmobilizuje sa chlapík v rokoch postávajúci takmer vo dverách. „Keď neviete, tak idem ja.“ Až v okamihu, keď vojde sa začnú ozývať poškodení, ubehol ich.

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

andrej babiš

VIDEO: Správa sa premiér Babiš ako mafián? Pýta sa politológ

14.11.2018 20:00

Kauza Čapí hnízdo: Ak je to pravda, svedčí to o tom, že premiér je úplne klasický podnikateľský mafián, vyhlásil pre Pravdu Jan Bureš.

traktor, oranie, pôda

Časti zákona o prevode pôdy sú protiústavné

14.11.2018 19:31

Právnu normu napadla na Ústavnom súde skupina 40 opozičných poslancov.

za slušné slovensko

NAKA pozastavila naplánované vypočúvania organizátorov Za slušné Slovensko

14.11.2018 18:24, aktualizované: 18:36

Prokurátor trestné oznámenie odstúpil vecne a aj miestne.

migranti, líbya

Desiatky migrantov sa zabarikádovali na lodi, odmietajú vystúpiť na líbyjské územie

14.11.2018 18:09

Loď Nivin, prepravujúca kontajnery s autami a smerujúca do Misuráty, vyzdvihla v Stredozemnom mori z potápajúceho sa člna 93 migrantov.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 15705x
Priemerná čítanosť článkov: 714x

Autor blogu

Kategórie