Založ si blog

Poškodení

Poobliekaná v hrubej modrej bunde a svetlejším šálom vojde dovnútra doktorka. „Dobré ránko,“ ukáže prívetivú tvár ozdobenú úsmevom. Snaživo očami komunikuje so všetkými, možno niekoho vynechala, ale úmysel to nebol. Miestnosť je plná na prasknutie, široké plastové lavičky sú plne obsadené a postávajúcich je tiež viac ako dosť.

Čalúnené dvere sa zatvoria, niekoľko ďalších jedincov pribudne, ani stáť už nie je kde. Ordinančné hodiny začali, ale veľa sa toho nedeje, len sestrička sa vystrčí z dverí. „Na odber krvi, nech sa páči.“ Mladucha sa po výzve rozhliadne, ona tu bola prvá, vie to celkom presne. Rýchlo, mobilný telefón do kabelky, ani kabát sa jej nedarí vyzliecť, šál leží na zemi. Ešte horšie je to s kartičkou poistenca, veď ju v tej kabelke videla. Moletná sestrička stráca nervy, dvere nechá pootvorené a stratí sa vo vnútri. Dobojované, štýlovo nahodená dáma s výrazným červeným rúžom na perách a nalakovanými nechtami zatvorí za sebou dvere.

V preplnenej čakárni to zašumí, viacerí krútia hlavou. Vysoký mladík sa postaví a otvorí okno smerujúce do ulice. Ticho narušia zvuky brzdiacich a štartujúcich áut, inak sa nič nedeje. Všetky oči sa zodvihnú v okamihu, keď mladucha vyjde z dverí, ruka zohnutá, kabelka prevesená cez plece. „Ďalší,“ zaznie oficiálny pokyn. Nikto sa nepohne, chlapča, celkom určite stredoškolák, pozerá po slečne vytrvalo ťukajúcej do mobilu. „Vy ste prišli skôr?“ Nechápe, vyjavene mu hľadí do tváre, cíti sa vyrušená. „Neviem, ja som tuším za tým pánom,“ ukazuje kdesi prstom. Len čo sa sestrička ozve znovu, zmobilizuje sa chlapík v rokoch postávajúci takmer vo dverách. „Keď neviete, tak idem ja.“ Až v okamihu, keď vojde sa začnú ozývať poškodení, ubehol ich.

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

Pudy

14.04.2018

Slnko, jeho lúče akoby sa pretekali, na jar to veľmi nevyzerá, práve naopak, príjemný letný deň. Budík, keby nezvonil, asi by mal k nemu lepší vzťah, dnes ho vytiahol z postele poriadne zavčasu. viac »

Turci

V maďarskej Tate na hradných hrách strelili historickou zbraňou Čecha do hlavy

21.05.2018 20:16

V historickej puške zabudol 30-ročný účastník hier nabíjaciu tyč, ktorou Čecha zasiahol do hlavy.

Graf, euro, lupa

India, Rusko a štyri ďalšie štáty chystajú zónu voľného obchodu

21.05.2018 20:10

India plánuje vytvoriť zónu voľného obchodu s Eurázijskou ekonomickou úniou, povedal ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov.

Mária Patakyová

Ombudsmanka: Tretina porušení ľudských práv sa týka zbytočných prieťahov

21.05.2018 19:54

Podľa verejnej ochrankyne práv Márie Patakyovej je právo na prerokovanie veci bez zbytočných prieťahov najčastejšie porušovaným právom.

Giuseppe Conte

Talianske Hnutie piatich hviezd a Liga severu navrhli za premiéra Giuseppeho Conteho

21.05.2018 19:31

Conte je univerzitný profesor a nováčik na politickej scéne.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 21
Celková čítanosť: 12039x
Priemerná čítanosť článkov: 573x

Autor blogu

Kategórie