Založ si blog

Poškodení

Poobliekaná v hrubej modrej bunde a svetlejším šálom vojde dovnútra doktorka. „Dobré ránko,“ ukáže prívetivú tvár ozdobenú úsmevom. Snaživo očami komunikuje so všetkými, možno niekoho vynechala, ale úmysel to nebol. Miestnosť je plná na prasknutie, široké plastové lavičky sú plne obsadené a postávajúcich je tiež viac ako dosť.

Čalúnené dvere sa zatvoria, niekoľko ďalších jedincov pribudne, ani stáť už nie je kde. Ordinančné hodiny začali, ale veľa sa toho nedeje, len sestrička sa vystrčí z dverí. „Na odber krvi, nech sa páči.“ Mladucha sa po výzve rozhliadne, ona tu bola prvá, vie to celkom presne. Rýchlo, mobilný telefón do kabelky, ani kabát sa jej nedarí vyzliecť, šál leží na zemi. Ešte horšie je to s kartičkou poistenca, veď ju v tej kabelke videla. Moletná sestrička stráca nervy, dvere nechá pootvorené a stratí sa vo vnútri. Dobojované, štýlovo nahodená dáma s výrazným červeným rúžom na perách a nalakovanými nechtami zatvorí za sebou dvere.

V preplnenej čakárni to zašumí, viacerí krútia hlavou. Vysoký mladík sa postaví a otvorí okno smerujúce do ulice. Ticho narušia zvuky brzdiacich a štartujúcich áut, inak sa nič nedeje. Všetky oči sa zodvihnú v okamihu, keď mladucha vyjde z dverí, ruka zohnutá, kabelka prevesená cez plece. „Ďalší,“ zaznie oficiálny pokyn. Nikto sa nepohne, chlapča, celkom určite stredoškolák, pozerá po slečne vytrvalo ťukajúcej do mobilu. „Vy ste prišli skôr?“ Nechápe, vyjavene mu hľadí do tváre, cíti sa vyrušená. „Neviem, ja som tuším za tým pánom,“ ukazuje kdesi prstom. Len čo sa sestrička ozve znovu, zmobilizuje sa chlapík v rokoch postávajúci takmer vo dverách. „Keď neviete, tak idem ja.“ Až v okamihu, keď vojde sa začnú ozývať poškodení, ubehol ich.

Ráno

16.02.2018

Nálada na bode mrazu, takmer identická s počasím, do rána riadne prituhlo, teplomer na okne sa blíži k mínus desať. Pod perinou krásne teplučko, tak pekne by sa spalo, len tie povinnosti sú viac »

Počty

03.01.2018

Pracovník strážnej služby odetý celý v čiernom hral nechápavého, nie a nie dať si veci do súvislostí. Zlomil ho až po dlhom vysvetľovaní, zbytočná námaha, už mohol sedieť na mieste. viac »

Limuzína

17.12.2017

Premávka na ceste akosi hustne, nie v opačnom smere, ale v tom jej. Jazda je pomalá, o chvíľu sa bude posúvať na jednotke. Aby toho nebolo málo, kdesi v diaľke počuť húkačku, oči zatiaľ viac »

Profesia, šanon, úrad

Úrady by nemali žiadať od ľudí zbytočné papiere

21.02.2018 13:32

Vláda schválila návrh zákona, ktorý má zlikvidovať byrokraciu vo vzťahu štátu k občanom a firmám.

Erdogan

Erdogan: Turecko bude pokračovať v ofenzíve v severnej Sýrii

21.02.2018 13:19

Sýrske provládne sily začali do Afrínu vstupovať v utorok.

rostov, oheň, požiar

V Matejovciach zhorel rodinný dom, škodu vyčíslili na 15-tisíc

21.02.2018 13:12

Požiar domu hasičom nahlásili v noci o 1:20, uhasiť sa ho podarilo ráno krátko po 9:00.

BRATISLAVA: polopodzemné kontajnery, ružinov

Polopodzemné kontajnery už môžu využívať aj v Ružinove

21.02.2018 13:00

Po Starom Meste, Vrakuni a Petržalke pribudli polopodzemné kontajnery na Družicovej ulici.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 6440x
Priemerná čítanosť článkov: 495x

Autor blogu

Kategórie