Založ si blog

Počty

Pracovník strážnej služby odetý celý v čiernom hral nechápavého, nie a nie dať si veci do súvislostí. Zlomil ho až po dlhom vysvetľovaní, zbytočná námaha, už mohol sedieť na mieste. Keby na to nebol odkázaný, neprosil by, nie je mu to vlastné, ale jedna noha človeku zvyknutému na dve poriadne chýba.

Švagor zaparkoval auto do vyznačeného boxu, pomohol mu vystúpiť a ich cesty sa rozišli, potreboval si čosi vybaviť kdesi v okolí. Nech ide, času má viac ako dosť, aspoň podľa toho, ako to tu pozná. Tabuľa hovorí prvé poschodie, overí si to pri okienku s informáciami. Veľa ochoty sa mu tu nedostalo, žena s dvojitou bradou po ňom škaredo pozrela, vraj presne podľa informácií vo vestibule.

Prvé maličké víťazstvo prišlo, keď sa dočkal výťahu, prečo by tí so zdravými nohami v mladom veku chodili po schodoch. Poschodie mu oznámil akýsi hlas, dotrepal sa k preskleným dverám, ani vojsť sa mu nechcelo, dlhá chodba bola plná na prasknutie. Je to ešte horšie ako čakal, bude tu asi až do obeda. Jedny, druhé, tretie dvere, konečne našiel tie pravé, aspoň podľa oficiálnych pokynov. Sťažka sa predral preplnenými priestormi, poniektorí jedinci stoja ako prikovaní. Nájdu sa aj výnimky, mladík sediaci na kraji lavičky vyskočil a ochotne mu ponúkol svoje miesto. Nepohrdol ponukou, stáť by aj tak nevydržal, je to nad jeho sily, aj keď to nerád priznáva.

Čas pokročil, len ľudí akosi neubúda, alebo len minimálne. Príblížilo sa poludnie, ešte ani papiere neodovzdal, spravil by tak, ale nebolo komu. Z dverí len z času na čas vybehne sestrička s nepríjemným výrazom v tvári, osloviť ju, by chcelo poriadnu dávku odvahy a nemuselo by sa to vyplatiť. Asi o tridsať minút sa veci dali do pohybu, dáma v modrobielej rovnošate vyšla z ordinácie a všetkým prítomným oznámila odchod doktora na obed. Medzi prítomnými to zašumelo, nič nenechala na náhodu, vraj doktor popoludní vybaví maximálne desiatich, ostatní nech sa páči, zajtra.

Matematika mu nikdy nebola blízka, ale do desať je to v pohode, ešte raz prekontroluje situáciu. Je to nanič, bude musieť prísť zajtra, už nebude čakať na švagra, vyberie sa skoro ráno taxíkom.

Ráno

16.02.2018

Nálada na bode mrazu, takmer identická s počasím, do rána riadne prituhlo, teplomer na okne sa blíži k mínus desať. Pod perinou krásne teplučko, tak pekne by sa spalo, len tie povinnosti sú viac »

Limuzína

17.12.2017

Premávka na ceste akosi hustne, nie v opačnom smere, ale v tom jej. Jazda je pomalá, o chvíľu sa bude posúvať na jednotke. Aby toho nebolo málo, kdesi v diaľke počuť húkačku, oči zatiaľ viac »

Poškodení

13.12.2017

Poobliekaná v hrubej modrej bunde a svetlejším šálom vojde dovnútra doktorka. "Dobré ránko," ukáže prívetivú tvár ozdobenú úsmevom. Snaživo očami komunikuje so všetkými, možno niekoho viac »

Profesia, šanon, úrad

Úrady by nemali žiadať od ľudí zbytočné papiere

21.02.2018 13:32

Vláda schválila návrh zákona, ktorý má zlikvidovať byrokraciu vo vzťahu štátu k občanom a firmám.

Erdogan

Erdogan: Turecko bude pokračovať v ofenzíve v severnej Sýrii

21.02.2018 13:19

Sýrske provládne sily začali do Afrínu vstupovať v utorok.

rostov, oheň, požiar

V Matejovciach zhorel rodinný dom, škodu vyčíslili na 15-tisíc

21.02.2018 13:12

Požiar domu hasičom nahlásili v noci o 1:20, uhasiť sa ho podarilo ráno krátko po 9:00.

BRATISLAVA: polopodzemné kontajnery, ružinov

Polopodzemné kontajnery už môžu využívať aj v Ružinove

21.02.2018 13:00

Po Starom Meste, Vrakuni a Petržalke pribudli polopodzemné kontajnery na Družicovej ulici.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 13
Celková čítanosť: 6438x
Priemerná čítanosť článkov: 495x

Autor blogu

Kategórie