Založ si blog

Počty

Pracovník strážnej služby odetý celý v čiernom hral nechápavého, nie a nie dať si veci do súvislostí. Zlomil ho až po dlhom vysvetľovaní, zbytočná námaha, už mohol sedieť na mieste. Keby na to nebol odkázaný, neprosil by, nie je mu to vlastné, ale jedna noha človeku zvyknutému na dve poriadne chýba.

Švagor zaparkoval auto do vyznačeného boxu, pomohol mu vystúpiť a ich cesty sa rozišli, potreboval si čosi vybaviť kdesi v okolí. Nech ide, času má viac ako dosť, aspoň podľa toho, ako to tu pozná. Tabuľa hovorí prvé poschodie, overí si to pri okienku s informáciami. Veľa ochoty sa mu tu nedostalo, žena s dvojitou bradou po ňom škaredo pozrela, vraj presne podľa informácií vo vestibule.

Prvé maličké víťazstvo prišlo, keď sa dočkal výťahu, prečo by tí so zdravými nohami v mladom veku chodili po schodoch. Poschodie mu oznámil akýsi hlas, dotrepal sa k preskleným dverám, ani vojsť sa mu nechcelo, dlhá chodba bola plná na prasknutie. Je to ešte horšie ako čakal, bude tu asi až do obeda. Jedny, druhé, tretie dvere, konečne našiel tie pravé, aspoň podľa oficiálnych pokynov. Sťažka sa predral preplnenými priestormi, poniektorí jedinci stoja ako prikovaní. Nájdu sa aj výnimky, mladík sediaci na kraji lavičky vyskočil a ochotne mu ponúkol svoje miesto. Nepohrdol ponukou, stáť by aj tak nevydržal, je to nad jeho sily, aj keď to nerád priznáva.

Čas pokročil, len ľudí akosi neubúda, alebo len minimálne. Príblížilo sa poludnie, ešte ani papiere neodovzdal, spravil by tak, ale nebolo komu. Z dverí len z času na čas vybehne sestrička s nepríjemným výrazom v tvári, osloviť ju, by chcelo poriadnu dávku odvahy a nemuselo by sa to vyplatiť. Asi o tridsať minút sa veci dali do pohybu, dáma v modrobielej rovnošate vyšla z ordinácie a všetkým prítomným oznámila odchod doktora na obed. Medzi prítomnými to zašumelo, nič nenechala na náhodu, vraj doktor popoludní vybaví maximálne desiatich, ostatní nech sa páči, zajtra.

Matematika mu nikdy nebola blízka, ale do desať je to v pohode, ešte raz prekontroluje situáciu. Je to nanič, bude musieť prísť zajtra, už nebude čakať na švagra, vyberie sa skoro ráno taxíkom.

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

peniaze, mince, bankovky, banka, účet, úspory, úver

Euroval vyzval Grécko, aby pokračovalo v reformách

19.08.2018 16:45

Euroval vyzval Grécko pred jeho vystúpením z tretieho záchranného programu, aby ďalej dodržiavalo prísne podmienky, na ktorých sa dohodlo s veriteľmi.

dará, sýria

Merkelová a Putin sa dohodli na novej snahe o stabilizáciu Sýrie

19.08.2018 16:12

Po rokoch občianskej vojny v Sýrii chcú Nemecko, Rusko, Francúzsko a Turecko pracovať na novej iniciatíve zameranej na stabilizáciu tejto zdevastovanej krajiny.

Diciotti, migranti, Taliansko

Alebo nám Európa pomôže, alebo budeme migrantov vracať do Líbye, varuje Salvini

19.08.2018 16:04

Taliansko a Malta vyostrili spor o to, ktorá z týchto krajín by mala prijať loď sa 177 migrantmi na palube, ktorá čaká na ďalšie pokyny pri ostrove Lampedusa.

janov, most

Taliani skontrolujú mosty, viadukty i verejné budovy. Rím sľubuje obrovské investície

19.08.2018 15:48

Talianska vláda v septembri spustí plán zameraný na bezpečnosť infraštruktúry v krajine.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 14510x
Priemerná čítanosť článkov: 660x

Autor blogu

Kategórie