Založ si blog

Ráno

Nálada na bode mrazu, takmer identická s počasím, do rána riadne prituhlo, teplomer na okne sa blíži k mínus desať. Pod perinou krásne teplučko, tak pekne by sa spalo, len tie povinnosti sú prekážkou. Kde sú sladké študentské časy, keď sa jej veľmi nechcelo, kalkulovala s viacerými možnosťami, z času na čas neprišla na prednášku. Škoda, do tohto obdobia by sa tak rada vrátila, vtedy jej bolo skutočne dobre.

Nočná košeľa pokrčená, oči zalepené, to je obrázok, ani hýbať sa jej nechce. Mäkučký župan ju snáď zahreje, zvesí ho z farebného vešiaku a poriadne sa do neho zabalí. Hneď je to lepšie, aspoň trocha tepla, aj v byte je akosi chladno, možno sú za tým okná, tie drevené rámy sú už poriadne netesné. Pomalými krokmi sa presunie do kuchyne, chladnička je to miesto, ktoré teraz potrebuje, dobré jedlo by jej dodalo aspoň nejakú energiu. Pootvorí dvere a hľadí dovnútra, takmer ako televízor, zapnutý, ale program nikde, ani jej ponuka v chladničke na tom nie je lepšie. Už si spomína, v sobotu mala naplánovaný nákup, ale zostalo len pri úmysle, Peter dostal prednosť. Nebolo to najlepšie riešenie, práve sa o tom presvedčila, ale nevidela ho tak dlho a to zvláštne šteklenie v tele, nemohla mu odolať. Ani cibuľa sa už nenájde, tie vajíčka bez nej chutia tak divne, prehŕňa sa v nich vidličkou, nejdú jej dole hrdlom.

Aspoň trocha kávy sa našlo, po miestnosti sa šíri lákavá vôňa nápoja, je nedočkavá, popri miešaní ju pochlipkáva horúcu. Mňam, výborná je, snáď jej pomôže trocha sa rozhýbať. Odrazu počuje akési zvláštne zvuky, nepríjemné pocity, brucho, niečo sa mu nepáči. Asi daň za lenivosť, mohla ísť nakúpiť aj s Peťom, ale chcela ho mať len pre seba.

Rýchlo, oči sa zastavili na veľkých čiernych hodinách, treba utekať do práce.

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

andrej kiska

NAKA zasahovala u Kisku, zaistila počítače a účtovníctvo

14.11.2018 21:00

K zásahu došlo v rovnaký deň ako sa konal súd daňovým podvodníkom Ladislavom Bašternákom.

andrej babiš

VIDEO: Správa sa premiér Babiš ako mafián? Pýta sa politológ

14.11.2018 20:00

Kauza Čapí hnízdo: Ak je to pravda, svedčí to o tom, že premiér je úplne klasický podnikateľský mafián, vyhlásil pre Pravdu Jan Bureš.

traktor, oranie, pôda

Časti zákona o prevode pôdy sú protiústavné

14.11.2018 19:31

Právnu normu napadla na Ústavnom súde skupina 40 opozičných poslancov.

za slušné slovensko

NAKA pozastavila naplánované vypočúvania organizátorov Za slušné Slovensko

14.11.2018 18:24, aktualizované: 18:36

Prokurátor trestné oznámenie odstúpil vecne a aj miestne.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 15714x
Priemerná čítanosť článkov: 714x

Autor blogu

Kategórie