Založ si blog

Vytriezvenie

V izbe je polotieň, za oknom sa predvádzajú slnečné lúče, ale dovnútra sa celkom neodstanú. Pretočí sa na druhú stranu, ešte nie, chce sa jej spať. No určite, taký luxus si dovoliť nemôže, prevalí sa na chrbát a niekoľkokrát za sebou sa so slastným zvukom ponaťahuje. Takto jej to vyhovuje, jednoducho potrebuje cítiť každý sval v tele.

Spozornie až v momente uvedomenia, je tu nejako ticho, akoby tu bola sama. Rukami podoprie telo, nadvihne sa a pozerá na opačný koniec miestnosti, nevidí nič, ani Laurinu hlavu v posteli. Očami snaživo prepaľuje zvláštne nadvihnutú perinu, možno ešte spí, včera mali poriadne búrlivý večer. Aké hlúpe slovo, nepáči sa jej rovnako, ako včerajšia hádka so spolubývajúcou, no nie, nože ani taniere nelietali, ale naložili si poriadne.

Už aj čosi vyše týždňa sa jej niečo nepozdávalo, atmosféra v izbe, akoby hustla každým dňom. Nevedela si to vysvetliť, ale pocity sa len tak ľahko nedajú oklamať, zotrvajú na svojom.“Spíš?“ položí otázku Laure, možno tento signál zaberie a ozve sa, nemôže byť predsa urazená týždeň. „Nehraj urazenú, bude lepšie, keď obnovíme mier, každá máme svoje chyby,“ snaživo rozvádza svoje myšlienky a čaká na reakciu. Nič neprichádza, vezme zo stola prsteň s červeným očkom a hodí ho smerom k Laure. Cinknutie prezradí presné miesto dopadu, bude sa musieť postaviť, keď chce vedieť viac.

Bosé nohy strčí do papúč a rukami sa oprie o posteľ na druhej strane izby. Nikde nikto, to len vankúš vytváral taký dojem, posteľ je prázdna, Laura je preč. Chce sa jej vrátiť do postele a znovu zaspať, možno by sa všetko vyriešilo samo a nemusela by na to myslieť. Pohádali sa, ale nebolo to prvýkrát a vraždiť sa nechceli, poznajú sa už minimálne tri roky, za ten čas už všeličo riešili, niekedy mierovou cestou, inokedy to medzi nimi trocha iskrilo.

Prehodí cez seba dlhšie tričko a vyteperí sa na chodbu, ani chladnička jej toho na raňajky veľa neponúka. Vezme, čo nájde a zmizne v izbe, zatiaľ nebude robiť rozruch, predpokladá, že Laura svoj návrat nebude odďaľovať a čoskoro sa ukáže v izbe.

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

Sýria nepokoje Dará vláda vlajka povstalci odchod

Nálety Asada a Ruska na oblasť Dará v Sýrii zabili 26 civilistov

20.07.2018 23:19

Skoro polovicu z obetí tvoria deti.

Masaker v rabínskej škole

Dvaja mladí Briti chystali masovú vraždu na svojej škole. Dostali dlhoročné tresty

20.07.2018 22:56

Thomas Wyllie a Alex Bolland sa inšpirovali masovou vraždou, ktorú na strednej škole v Columbine v americkom štáte Colorado spáchali v roku 1999 Dylan Klebold a Eric Harris.

trump

Trump má na krku ďalší šteklivý škandál - s modelkou z Playboya

20.07.2018 21:23

Karen McDougalová tvrdí, že s terajším americkým prezidentom prežila v roku 2016 románik v čase, keď jeho žena Melania porodila ich syna Barrona.

bezdomovec jaroslav

Bezdomovectvo budú Maďari trestať, Orbán uvalil za napomahánie migrantom vysokú daň

20.07.2018 21:04, aktualizované: 21:30

Podľa opozície politika Fideszu je o šírení strachu a nenávisti. Trestanie bezdomovcov označil Bence Tordai za nekresťanské.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 14023x
Priemerná čítanosť článkov: 637x

Autor blogu

Kategórie