Založ si blog

Vytriezvenie

V izbe je polotieň, za oknom sa predvádzajú slnečné lúče, ale dovnútra sa celkom neodstanú. Pretočí sa na druhú stranu, ešte nie, chce sa jej spať. No určite, taký luxus si dovoliť nemôže, prevalí sa na chrbát a niekoľkokrát za sebou sa so slastným zvukom ponaťahuje. Takto jej to vyhovuje, jednoducho potrebuje cítiť každý sval v tele.

Spozornie až v momente uvedomenia, je tu nejako ticho, akoby tu bola sama. Rukami podoprie telo, nadvihne sa a pozerá na opačný koniec miestnosti, nevidí nič, ani Laurinu hlavu v posteli. Očami snaživo prepaľuje zvláštne nadvihnutú perinu, možno ešte spí, včera mali poriadne búrlivý večer. Aké hlúpe slovo, nepáči sa jej rovnako, ako včerajšia hádka so spolubývajúcou, no nie, nože ani taniere nelietali, ale naložili si poriadne.

Už aj čosi vyše týždňa sa jej niečo nepozdávalo, atmosféra v izbe, akoby hustla každým dňom. Nevedela si to vysvetliť, ale pocity sa len tak ľahko nedajú oklamať, zotrvajú na svojom.“Spíš?“ položí otázku Laure, možno tento signál zaberie a ozve sa, nemôže byť predsa urazená týždeň. „Nehraj urazenú, bude lepšie, keď obnovíme mier, každá máme svoje chyby,“ snaživo rozvádza svoje myšlienky a čaká na reakciu. Nič neprichádza, vezme zo stola prsteň s červeným očkom a hodí ho smerom k Laure. Cinknutie prezradí presné miesto dopadu, bude sa musieť postaviť, keď chce vedieť viac.

Bosé nohy strčí do papúč a rukami sa oprie o posteľ na druhej strane izby. Nikde nikto, to len vankúš vytváral taký dojem, posteľ je prázdna, Laura je preč. Chce sa jej vrátiť do postele a znovu zaspať, možno by sa všetko vyriešilo samo a nemusela by na to myslieť. Pohádali sa, ale nebolo to prvýkrát a vraždiť sa nechceli, poznajú sa už minimálne tri roky, za ten čas už všeličo riešili, niekedy mierovou cestou, inokedy to medzi nimi trocha iskrilo.

Prehodí cez seba dlhšie tričko a vyteperí sa na chodbu, ani chladnička jej toho na raňajky veľa neponúka. Vezme, čo nájde a zmizne v izbe, zatiaľ nebude robiť rozruch, predpokladá, že Laura svoj návrat nebude odďaľovať a čoskoro sa ukáže v izbe.

Pudy

14.04.2018

Slnko, jeho lúče akoby sa pretekali, na jar to veľmi nevyzerá, práve naopak, príjemný letný deň. Budík, keby nezvonil, asi by mal k nemu lepší vzťah, dnes ho vytiahol z postele poriadne zavčasu. viac »

Nezabíja

06.04.2018

Robota, hučí jej v ušiach, akoby ani nebolo ráno. Oči zalepené, časť od nedostatku spánku, zvyšok prináleží alergii, nie a nie dať si pohov. Múdre články z časopisov i internetu, všetko viac »

Pomoc

28.03.2018

V kuchyni na sporáku to zvesela bubloce, spod poodchýlenej pokrievky vychádza para, mňam, to bude gulášu. Toto jedlo má rada, jeho variabilita sa jej v kuchyni hodí, vždy je trocha iný, prispôsobuje viac »

utečenci, migranti, Grécko, Afganistan

Európska komisia a OECD uverejnili príručku o migrantoch

21.04.2018 22:54

Príručka identifikuje hlavné výzvy súvisiace s integráciou migrantov a stanovuje konkrétne politické odporúčania na ich riešenie.

Barbara Bushová

S Barbarou Bushovou sa prišli rozlúčiť štyria bývalí prezidenti

21.04.2018 22:52

Približne 1500 hostí vrátane štyroch bývalých prezidentov sa prišlo v sobotu naposledy rozlúčiť s bývalou prvou dámou USA Barbarou Bushovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 92 rokov.

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 11439x
Priemerná čítanosť článkov: 572x

Autor blogu

Kategórie