Založ si blog

Rozpoltená

Obedná prestávka skončila, vo vzduchu cítiť akési napätie, vedúci sa od rána nezastavil, pokyny z jeho úst lietajú jedna radosť. „Toto poukladajte sem,“ ukazuje rukou na určené miesto. Zohne sa bez váhania, nerada otáľa nad zadanou úlohou, len keby žalúdok neprotestoval. Jedlo bolo v poriadku, ráno si ho prichystala čerstvé, až do obeda bolo v chladničke, podľa všetkého jej nerobia dobre predklony.

Nevyberie si, dnes potrebujú skončiť skôr, treba priložiť ruku k dielu. „Ideš s nami?“ zisťuje situáciu Karla. „Ešte nie som rozhodnutá.“ „Nemyslíš vážne,“ oborí sa na ňu Miro, ktorý sa vystrčí spoza regálu. Mária zodvihne hlavu a hľadí mu do očí: „O čo ti ide, že sa do mňa obúvaš?“ Samé výčitky na jej adresu, nič iné nedokáže, to je celý on, najľahšie je kritizovať iných. Už sa nebaví, platí to pre všetkých, nebude sa nikomu spovedať, rozhodnutie je na nej, nikto sa jej do toho nebude miešať.

Vzduch je mrazivý, pofukuje svieži vietor, jej kroky smerujú do centra mesta. Z tašky vytiahne hrubý šál a starostlivo si ho omotá okolo hlavy, bez neho nikam nejde, zima jej zalieza do každého otvoru. V diaľke sa ukazuje námestie, pomaličky sa zapĺňa, pri pódiu je rušno, v okolí plno policajtov a novinárov. Popri budove prejde ďalej, až tak v centre diania nechce byť, davy ľudí, to nie je nič pre ňu, potrebuje mať únikovú cestičku.

Celkom dobré stanovisko, obďaleč je nemocnica, z pódia sa ozve hlas. Pred chvíľkou bol priestor pred ňou poloprázdny, už to neplatí, zozbieralo sa tu veľké množstvo ľudí. Mladí s deťmi, bez detí, v strednom veku i starší, skutočne všetky vekové kategórie, niektorým sa nad hlavami týčia transparenty. Elektrizujúca atmosféra, z ľudí cítiť spolupatričnosť, ozýva sa zvuk kľúčov. Je dojatá, ale cíti sa tak zvláštne, akosi sa jej udalosti posledných dní pomiešali, akoby ani nevedela komu vlastne veriť.

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

František Imrecze, Peter Kažimír

Kažimír príjme Imreczeho rezignáciu už dnes, meno nového šéfa nepovedal

20.09.2018 12:34, aktualizované: 12:42

Minister financií Peter Kažimír odmietol, že novým šéfom Finančnej správy bude terajší riaditeľ Kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovít Makó.

polícia, radar, meranie rýchlosti, alkohol, tester

Počet dopravných nehôd zapríčinených alkoholom narastá

20.09.2018 12:22

Mladí vodiči vo veku od 18 do 29 rokov spôsobili za posledné štyri roky 38 percent všetkých dopravných nehôd pod vplyvom alkoholu.

SR NRSR schôdza 30. rokovanie

Beblavý Kažimírovi: Vyšetrite colné podvody. Minister avizuje poslanecký prieskum

20.09.2018 12:10, aktualizované: 12:55

Nezaradený poslanec je presvedčený, že colné podvody na Slovensku sa opäť rozbehli od leta minulého roka.

fondy, podielový, podielové, burza, akcie, investovanie, graf, kalkulačka

Najnovšia prognóza pre Slovensko ráta s vysokým rastom ekonomiky

20.09.2018 12:05

Slovenská ekonomika v tomto roku vzrastie o 4,1 %. V roku 2019 potom jej rast ďalej zrýchli na 4,5 % vďaka exportu automobiiek, hovorí prognóza ministerstva financií.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 14901x
Priemerná čítanosť článkov: 677x

Autor blogu

Kategórie