Založ si blog

Rozpoltená

Obedná prestávka skončila, vo vzduchu cítiť akési napätie, vedúci sa od rána nezastavil, pokyny z jeho úst lietajú jedna radosť. „Toto poukladajte sem,“ ukazuje rukou na určené miesto. Zohne sa bez váhania, nerada otáľa nad zadanou úlohou, len keby žalúdok neprotestoval. Jedlo bolo v poriadku, ráno si ho prichystala čerstvé, až do obeda bolo v chladničke, podľa všetkého jej nerobia dobre predklony.

Nevyberie si, dnes potrebujú skončiť skôr, treba priložiť ruku k dielu. „Ideš s nami?“ zisťuje situáciu Karla. „Ešte nie som rozhodnutá.“ „Nemyslíš vážne,“ oborí sa na ňu Miro, ktorý sa vystrčí spoza regálu. Mária zodvihne hlavu a hľadí mu do očí: „O čo ti ide, že sa do mňa obúvaš?“ Samé výčitky na jej adresu, nič iné nedokáže, to je celý on, najľahšie je kritizovať iných. Už sa nebaví, platí to pre všetkých, nebude sa nikomu spovedať, rozhodnutie je na nej, nikto sa jej do toho nebude miešať.

Vzduch je mrazivý, pofukuje svieži vietor, jej kroky smerujú do centra mesta. Z tašky vytiahne hrubý šál a starostlivo si ho omotá okolo hlavy, bez neho nikam nejde, zima jej zalieza do každého otvoru. V diaľke sa ukazuje námestie, pomaličky sa zapĺňa, pri pódiu je rušno, v okolí plno policajtov a novinárov. Popri budove prejde ďalej, až tak v centre diania nechce byť, davy ľudí, to nie je nič pre ňu, potrebuje mať únikovú cestičku.

Celkom dobré stanovisko, obďaleč je nemocnica, z pódia sa ozve hlas. Pred chvíľkou bol priestor pred ňou poloprázdny, už to neplatí, zozbieralo sa tu veľké množstvo ľudí. Mladí s deťmi, bez detí, v strednom veku i starší, skutočne všetky vekové kategórie, niektorým sa nad hlavami týčia transparenty. Elektrizujúca atmosféra, z ľudí cítiť spolupatričnosť, ozýva sa zvuk kľúčov. Je dojatá, ale cíti sa tak zvláštne, akosi sa jej udalosti posledných dní pomiešali, akoby ani nevedela komu vlastne veriť.

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

Sýria nepokoje Dará vláda vlajka povstalci odchod

Nálety Asada a Ruska na oblasť Dará v Sýrii zabili 26 civilistov

20.07.2018 23:19

Skoro polovicu z obetí tvoria deti.

Masaker v rabínskej škole

Dvaja mladí Briti chystali masovú vraždu na svojej škole. Dostali dlhoročné tresty

20.07.2018 22:56

Thomas Wyllie a Alex Bolland sa inšpirovali masovou vraždou, ktorú na strednej škole v Columbine v americkom štáte Colorado spáchali v roku 1999 Dylan Klebold a Eric Harris.

trump

Trump má na krku ďalší šteklivý škandál - s modelkou z Playboya

20.07.2018 21:23

Karen McDougalová tvrdí, že s terajším americkým prezidentom prežila v roku 2016 románik v čase, keď jeho žena Melania porodila ich syna Barrona.

bezdomovec jaroslav

Bezdomovectvo budú Maďari trestať, Orbán uvalil za napomahánie migrantom vysokú daň

20.07.2018 21:04, aktualizované: 21:30

Podľa opozície politika Fideszu je o šírení strachu a nenávisti. Trestanie bezdomovcov označil Bence Tordai za nekresťanské.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 14021x
Priemerná čítanosť článkov: 637x

Autor blogu

Kategórie