Založ si blog

Rozpoltená

Obedná prestávka skončila, vo vzduchu cítiť akési napätie, vedúci sa od rána nezastavil, pokyny z jeho úst lietajú jedna radosť. „Toto poukladajte sem,“ ukazuje rukou na určené miesto. Zohne sa bez váhania, nerada otáľa nad zadanou úlohou, len keby žalúdok neprotestoval. Jedlo bolo v poriadku, ráno si ho prichystala čerstvé, až do obeda bolo v chladničke, podľa všetkého jej nerobia dobre predklony.

Nevyberie si, dnes potrebujú skončiť skôr, treba priložiť ruku k dielu. „Ideš s nami?“ zisťuje situáciu Karla. „Ešte nie som rozhodnutá.“ „Nemyslíš vážne,“ oborí sa na ňu Miro, ktorý sa vystrčí spoza regálu. Mária zodvihne hlavu a hľadí mu do očí: „O čo ti ide, že sa do mňa obúvaš?“ Samé výčitky na jej adresu, nič iné nedokáže, to je celý on, najľahšie je kritizovať iných. Už sa nebaví, platí to pre všetkých, nebude sa nikomu spovedať, rozhodnutie je na nej, nikto sa jej do toho nebude miešať.

Vzduch je mrazivý, pofukuje svieži vietor, jej kroky smerujú do centra mesta. Z tašky vytiahne hrubý šál a starostlivo si ho omotá okolo hlavy, bez neho nikam nejde, zima jej zalieza do každého otvoru. V diaľke sa ukazuje námestie, pomaličky sa zapĺňa, pri pódiu je rušno, v okolí plno policajtov a novinárov. Popri budove prejde ďalej, až tak v centre diania nechce byť, davy ľudí, to nie je nič pre ňu, potrebuje mať únikovú cestičku.

Celkom dobré stanovisko, obďaleč je nemocnica, z pódia sa ozve hlas. Pred chvíľkou bol priestor pred ňou poloprázdny, už to neplatí, zozbieralo sa tu veľké množstvo ľudí. Mladí s deťmi, bez detí, v strednom veku i starší, skutočne všetky vekové kategórie, niektorým sa nad hlavami týčia transparenty. Elektrizujúca atmosféra, z ľudí cítiť spolupatričnosť, ozýva sa zvuk kľúčov. Je dojatá, ale cíti sa tak zvláštne, akosi sa jej udalosti posledných dní pomiešali, akoby ani nevedela komu vlastne veriť.

Pudy

14.04.2018

Slnko, jeho lúče akoby sa pretekali, na jar to veľmi nevyzerá, práve naopak, príjemný letný deň. Budík, keby nezvonil, asi by mal k nemu lepší vzťah, dnes ho vytiahol z postele poriadne zavčasu. viac »

Nezabíja

06.04.2018

Robota, hučí jej v ušiach, akoby ani nebolo ráno. Oči zalepené, časť od nedostatku spánku, zvyšok prináleží alergii, nie a nie dať si pohov. Múdre články z časopisov i internetu, všetko viac »

Pomoc

28.03.2018

V kuchyni na sporáku to zvesela bubloce, spod poodchýlenej pokrievky vychádza para, mňam, to bude gulášu. Toto jedlo má rada, jeho variabilita sa jej v kuchyni hodí, vždy je trocha iný, prispôsobuje viac »

utečenci, migranti, Grécko, Afganistan

Európska komisia a OECD uverejnili príručku o migrantoch

21.04.2018 22:54

Príručka identifikuje hlavné výzvy súvisiace s integráciou migrantov a stanovuje konkrétne politické odporúčania na ich riešenie.

Barbara Bushová

S Barbarou Bushovou sa prišli rozlúčiť štyria bývalí prezidenti

21.04.2018 22:52

Približne 1500 hostí vrátane štyroch bývalých prezidentov sa prišlo v sobotu naposledy rozlúčiť s bývalou prvou dámou USA Barbarou Bushovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 92 rokov.

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 11438x
Priemerná čítanosť článkov: 572x

Autor blogu

Kategórie