Založ si blog

Blázninec

Krásne ráno, pokojné, na nedeľu ako stvorené, len keby to tak vydržalo, húta Andrea. Zvyšok rodiny ešte spí, alebo sa tak tvári, zakotví v kuchyni, chce to sladké raňajky. Hrubá vrstva džemu na vianočke jej robí chúťky, jahodový má najradšej a tie kúsky ovocia, nikdy nimi nepohrdne.

„Ahoj, počuješ ma?“ snaživo reaguje na mamine ponosy, podľa jej slov hovorí veľmi potichu. Kričať nebude, nech tá jej banda ešte zostane v posteli. No hurá, upokojiť sa jej ju podarilo, ešte rýchlo zistiť, prečo telefonuje tak skoro ráno. „Potrebujem tie vzory na vyšívanie, mala by si vedieť, ktoré mám na mysli,“ ozve sa z druhej strany. Juj, jazyk ju zasvrbel, uľavila by si, ale teraz sa to nehodí, mame treba vyhovieť. „Áno, presne si ich pamätám, len netuším či ich nájdem, mám tam plno výšiviek.“ „Nemusí to byť hneď, ukážem sa u teba predpoludním.“

Nevyhovujúce, ale jej sa nikto nepýta, rýchlo zahryzne do pripravenej vianočky, mňam, tuším vplýva aj na náladu. Pohoda skončila, Laura už postáva vo dverách kuchyne: „Dobré ráno, mami.“ Kolotoč začína, jeden chce šunku, ďalší by si dal med, od tohto okamihu je na roztrhanie. Obed kompletne pripravený, mama spokojná, našla všetky vzory podľa jej želania. Popoludnie je trochu pokojnejšie, len keby sa vedeli dohodnúť, malá volá po zoologickej záhrade, Paťo si vybral leňošenie doma a Juraj chce všetkých vyhnať do lesa. Jej sa nikto nepýta, ona sa prispôsobí, berú to ako samozrejmosť.

Pomaličky sa stmieva, únava sa vytrvalo hlási o slovo, len pokoj v domácnosti je nedosiahnuteľný, akoby toho na dnes už nebolo dosť. „Večera,“ volá z kuchyne, najmladšia už sedí pri stole, puberťák pobehuje po izbe so slúchadlami na ušiach a manžel protestuje, na večeru je priskoro. Hádať sa, ani nápad, o tomto čase už na to nemá energiu. Ešte Laurin kúpeľ, snáď potom si oddýchne, už by sa patrilo, o chvíľku začne pracovný kolotoč.

„Dobrú noc, zlatko, pekne spinkaj,“ prikryje Lauru paplónom s veselými mesiačikmi. Cestou z detskej izby ešte Jurajovi pripomenie večeru, akosi na ňu zabudol. Kúpeľňa patrí len jej, zatvorené dvere ju delia od všetkých starostí, čas vyhradený pre ňu. Vaňa je plná horúcej vody, krása, takto to má najradšej, ešte trocha peny a relax môže začať. Nádherný pocit, oči privreté, sem tam prechádza po tele žinkou. „Mami, nemôžem spať,“ ozve sa za dverami. Strhne sa, no nie, dnes je to na zbláznenie, hodiny ukazujú takmer jedenásť. „Vráť sa po postele, o chvíľku prídem za tebou,“ prihovára sa dcérke príjemným hlasom. Aj by kričala, ale nemá na koho, za všetkým je posun času.

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

trump

Za Trumpa odobrali migrantom o tisíce detí viac, než sa uvádzalo

17.01.2019 23:14

Presný počet odobratých detí nie je známy.

labute, jazero, kŕmenie

Štvrtok bol zatiaľ najteplejší januárový deň, má však prísť ochladenie

17.01.2019 21:26

Podľa predpovedí meteorológov bol však na dohľadné obdobie posledným teplým dňom.

miroslav lajčák, ukrajina

Lajčák: OBSE má páky na riešenie konfliktu na Ukrajine

17.01.2019 21:07

Minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák začal pracovnú cestu na Ukrajine návštevou centrály pozorovateľskej misie v Kyjeve.

princ Philip

Princ Philip vyviazol z autonehody nezranený

17.01.2019 20:11

K nehode došlo neďaleko sídla Sandringham.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 16486x
Priemerná čítanosť článkov: 749x

Autor blogu

Kategórie