Založ si blog

Nezabíja

Robota, hučí jej v ušiach, akoby ani nebolo ráno. Oči zalepené, časť od nedostatku spánku, zvyšok prináleží alergii, nie a nie dať si pohov. Múdre články z časopisov i internetu, všetko na jedno kopyto, dobré rady ako odstať peľové alergie pod kontrolu. Smiešne, nad peľovým zrnami len tak nezvíťazíš, len čo sa dotiahneš, ich náskok sa zvýši.

Hlasné zvuky sa nesú izbou, slastné naťahovanie je celkom príjemná činnosť. Vstávať? Ani za nič, o niečom takom nechce ani počuť. Polihuje, len tak z lenivosti, hm, len keby jej v ušiach nehučalo. Robota, robota, počuje, takmer ako stará gramoplatňa. Hm, hodinové ručičky nabrali šialené tempo, najvyšší čas dostať sa do vodorovnej polohy. Nedarí sa, ešte ani nohy nespustila na podlahu a všetky údy protestujú. Horšie ako štrajk, prebleskne jej hlavou a s námahou sa posadí.

Hviezdičky, zdá sa na prvý pohľad, rýchlo hore, jediným liekom je vyvýšená poloha pre dolné končatiny. Nohy na stene, takmer v kolmej polohe, nič príjemné, skôr účelné. Pomalé pohyby sú výhrou, len nič neuponáhľať. Neoplatí sa, odpadnutie je komplikácia, do toho sa púšťať nebude. Pomaličky ďalej zájdeš, jeden telefonát, pracovné aktivity tiež prídu na rad, potrebuje pochopenie, trocha času.

Kuchyňa, účelné miesto, rýchlovarná kanvica vydáva poriadne hlasný zvuk. Presne tak, káva, tá jej spraví dobre. Zvýši krvný tlak, a o to ide,  vytiahnuť ho vyššie. Choroba? Ani nie, tak by to nenazývala, až také hrozné to nie je, nízky krvný tlak nezabíja, len komplikuje život, občas, presne ako dnes ráno.

 

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

andrej kiska

NAKA zasahovala u Kisku, zaistila počítače a účtovníctvo

14.11.2018 21:00

K zásahu došlo v rovnaký deň ako sa konal súd s daňovým podvodníkom Ladislavom Bašternákom.

andrej babiš

VIDEO: Správa sa premiér Babiš ako mafián? Pýta sa politológ

14.11.2018 20:00

Kauza Čapí hnízdo: Ak je to pravda, svedčí to o tom, že premiér je úplne klasický podnikateľský mafián, vyhlásil pre Pravdu Jan Bureš.

traktor, oranie, pôda

Časti zákona o prevode pôdy sú protiústavné

14.11.2018 19:31

Právnu normu napadla na Ústavnom súde skupina 40 opozičných poslancov.

za slušné slovensko

NAKA pozastavila naplánované vypočúvania organizátorov Za slušné Slovensko

14.11.2018 18:24, aktualizované: 18:36

Prokurátor trestné oznámenie odstúpil vecne a aj miestne.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 15716x
Priemerná čítanosť článkov: 714x

Autor blogu

Kategórie