Založ si blog

Pudy

Slnko, jeho lúče akoby sa pretekali, na jar to veľmi nevyzerá, práve naopak, príjemný letný deň. Budík, keby nezvonil, asi by mal k nemu lepší vzťah, dnes ho vytiahol z postele poriadne zavčasu. Celkom vtipné, je takmer poludnie, hodiny na veži ukazujú čosi pred dvanástou. Hm, ako pre koho, jeho časové parametre sú úplne niekde inde, práca na javisku v divadle má svoje špecifiká.

Polnoc, práve vtedy prídeš domov, zatvorené dvere bytu signalizujú, že začínaš žiť. Ignorovať fakty nemá význam, tma za oknom nestačí, plný energie nezaspíš. Prichádzajú okamihy, keď musíš, až teraz zisťuješ, čo všetko ešte treba doriešiť. Kontrola účtu, nezaplatená faktúra, zásielka na pošte a podobné srandičky, vždy sa niečo nájde. Len telefón je tabu, väčšina populácie je už dávno v posteli, spojiť sa nie je s kým.

Raňajky vybavené, doma nič nepripravoval, stavil na osvedčený podnik. Môže byť, bageta celkom fajn, zelenina svieža, k tomu kvalitná káva. Ústa spôsobne pretreté obrúskom, s plným bruchom sa hneď lepšie kráča. Z rušnej mestskej tepny zabočí do bočnej uličky. Všadeprítomný hluk po chvíľke stíchne, príjemná zmena. Len tak sa tmolí ulicou, žiadne rýchle tempo, z nohy na nohu. Času dosť, stretnutie s priateľom neponáhľa, tridsať minút je dobrá rezerva.

Po ľuďoch veľmi nepozerá, len občas ho niekto zaujme. Popri ceste parkujú autá, malé, väčšie, jedno tesne vedľa druhého, treba šetriť miestom. Koniec ulice, čosi zláka jeho oči. Netuší, ale to mohutné čierne auto, zameria sa na objekt. Nestojí na mieste, akoby tancovalo popri ostatných. Zopár krokov, viac netreba, už je v obraze. Zadné dvere otvorené, v nich malý zavalitý chlapík, dámske lodičky na vysokých podpätkoch kdesi okolo pása. Pravidelné pohyby sem a tam, nič viac, všetko je vysvetlené. Tváriť sa puritánsky alebo zízať? Nič z toho, pokrúti hlavou a pokračuje v ceste. Niekedy sú pudy silnejšie ako zdravý rozum.

 

 

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

andrej babiš

VIDEO: Správa sa premiér Babiš ako mafián? Pýta sa politológ

14.11.2018 20:00

Kauza Čapí hnízdo: Ak je to pravda, svedčí to o tom, že premiér je úplne klasický podnikateľský mafián, vyhlásil pre Pravdu Jan Bureš.

traktor, oranie, pôda

Časti zákona o prevode pôdy sú protiústavné

14.11.2018 19:31

Právnu normu napadla na Ústavnom súde skupina 40 opozičných poslancov.

za slušné slovensko

NAKA pozastavila naplánované vypočúvania organizátorov Za slušné Slovensko

14.11.2018 18:24, aktualizované: 18:36

Prokurátor trestné oznámenie odstúpil vecne a aj miestne.

migranti, líbya

Desiatky migrantov sa zabarikádovali na lodi, odmietajú vystúpiť na líbyjské územie

14.11.2018 18:09

Loď Nivin, prepravujúca kontajnery s autami a smerujúca do Misuráty, vyzdvihla v Stredozemnom mori z potápajúceho sa člna 93 migrantov.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 15710x
Priemerná čítanosť článkov: 714x

Autor blogu

Kategórie