Založ si blog

Trampoty

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. Zbežný pohľad veľmi nepomohol, treba sa zamyslieť, v okamihu vyhádže na posteľ niekoľko kúskov. Posadí sa, cíti sa vyčerpaná, táto činnosť jej vždy dá zabrať. Matka by už mala argument, keby si mala menej vecí, výber by sa zjednodušil. Akoby to nevedela, múdre rečičky má najradšej.

Zlý vzťah? Ani náhodou, matka je na svoje roky celkom v pohode, ale generačné rozdiely úplne nezmiznú. Sem tam sa vynoria, aby sa pripomenuli. Najvyšší čas rozhýbať sa, Miška tak dlho čakať nebude. Možno keby jej zavolala, nechce mať sukňu, keď ju nebude mať ona. „Čo máš oblečené?“ otázka je položená. „Sukňu, už si tu mala byť a nie klásť hlúpe otázky,“ ozve sa nahnevaný hlas. „Nejeduj sa, pre mňa sú to dôležité veci, veď vieš.“ „No práve, švihaj si, lebo zdrhnem, raz nevieš prísť načas.“

Telefón leží na posteli, izbou sa ozýva hrmot vešiakov. Ešte stále si nevybrala, sukňu, ale akú. Krátka, dlhšia, táto žltá sa jej celkom pozdáva, do letného dňa ako stvorená. Stojí pred zrkadlom, kontrola musí byť. Nie, nepáči sa mi, povie sama sebe, radšej potichšie, o matkinu spoločnosť nemá záujem. Z kuchyne počuť všelijaké zvuky, nevie sa sústrediť, akoby ju vyrušovali. Táto je celkom fajn, nesie si ako poklad modrú. Otrasný strih, ako vo vreci, neprešlo pár minút, už sa vyzlieka. Biela, to je ono, kombinácia s farebným tričkom sa do uličiek mesta celkom hodí.

Ešte tričko a zostava je hotová. Jedno má otrasný vzor, ďalšie je široké, tu nevyhovujú rukávy, problémov viac ako dosť. Otvoria sa dvere, matka sa vypytuje. „Kam máš namierené?“ „Ponáhľam mami, nesmieš ma zdržovať, ozvem sa ti neskôr.“ Uf, dvere zatvorené, zbavila sa jej elegantne, keby tak vedela, či Miška vydržala. Nie, telefonovať už nemôže, skonštatuje sama pre seba a rýchlo vybehne z brány.

Láska

18.06.2018

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa viac »

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Pudy

14.04.2018

Slnko, jeho lúče akoby sa pretekali, na jar to veľmi nevyzerá, práve naopak, príjemný letný deň. Budík, keby nezvonil, asi by mal k nemu lepší vzťah, dnes ho vytiahol z postele poriadne zavčasu. viac »

andrej babiš

VIDEO: Správa sa premiér Babiš ako mafián? Pýta sa politológ

14.11.2018 20:00

Kauza Čapí hnízdo: Ak je to pravda, svedčí to o tom, že premiér je úplne klasický podnikateľský mafián, vyhlásil pre Pravdu Jan Bureš.

traktor, oranie, pôda

Časti zákona o prevode pôdy sú protiústavné

14.11.2018 19:31

Právnu normu napadla na Ústavnom súde skupina 40 opozičných poslancov.

za slušné slovensko

NAKA pozastavila naplánované vypočúvania organizátorov Za slušné Slovensko

14.11.2018 18:24, aktualizované: 18:36

Prokurátor trestné oznámenie odstúpil vecne a aj miestne.

migranti, líbya

Desiatky migrantov sa zabarikádovali na lodi, odmietajú vystúpiť na líbyjské územie

14.11.2018 18:09

Loď Nivin, prepravujúca kontajnery s autami a smerujúca do Misuráty, vyzdvihla v Stredozemnom mori z potápajúceho sa člna 93 migrantov.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 15701x
Priemerná čítanosť článkov: 714x

Autor blogu

Kategórie