Založ si blog

Láska

Tridsiatka, auto výrazne spomalí, práce na ceste nepustia. Dopravná značka hovorí jasnou rečou, len keby jej rozumeli všetci. Niekoľko áut výberových značiek preletí úsekom, neštítia sa ničoho. A predsa, radar stojaci povedľa cesty ich prinúti, náhle spomalia, ale len na chvíľu. Hrozba pokuty, slová, ktoré ich zaujmú, platiť sa im nechce.

Všetko sa vracia do normálu, pridá rýchlosť, prejde križovatkou. Hlavná cesta, presne tak to má byť, už je takmer v polovici obce. Tabuľa ukazuje smer, ten jej príde o chvíľu. Odbočí, pomalým tempom pokračuje po vedľajšej ceste, vystrieda ju poľná vysypaná drobným štrkom. Parkovisko, len provizórne, veľa áut tu nie je. Pracovný deň, nie všetci majú čas, vtesná sa ku kraju od vysokého múrika. Celkom dobré miesto, konštatuje spokojne.

Hotovo, turistické palice prichystané, môže vyraziť. Tenisky, športové nohavice, pohodlný štýl vhodný do tohto prostredia. Obzerá sa, nebola tu, ešte nikdy. V diaľke budova, na pohľad celkom zaujímavá. Nasmeruje sa, číta informácie pre turistov. Chodníček vyzerá zaujímavo, lemovaný zeleňou, neponáhľa sa, pokojné tempo jej vyhovuje. Drevo, prírodný materiál zapadá do prostredia, niekoľko schodov a je tam.

Škoda, zišiel by sa ďalekohľad. Nič to, zaobíde sa aj bez neho, nie všetci majú takú výbavu. Mohutné stromy, hrubočizné konáre, divadlo začína. Vidí ich, sú doma, nádhera. Pozerá smerom doprava, stojí, skláňa sa, len aby im nikto neublížil. O kúsok nižšie maličké zobáčiky, otvárajú sa, hlad je zlý spoločník. Hlava zodvihnutá, prichádza ocko, rovnako starostlivý, priniesol čosi pod zub. Na druhom strome je rušno, práve začala hodina lietania, mamina ukazuje detvákom ako používať krídla. Krása, spravila okruh a už je zase pri nich.

Všade je ticho, každá rodinka sa stará o svoje, toľko lásky na jednom mieste. Posadí sa na lavičku a so zanietením sleduje, veľa toho o bocianoch nevedela, ale sú úžasné. Také starostlivé, celkom ako ľudia. Nechce sa jej odísť, ešte nie, baví ju to.

Zvyšky

21.05.2018

To je zvuk, radšej ho nepočuť. Nedá sa, domáha sa pozornosti, akoby otravovanie ľudí v skorých ranných hodinách bolo jeho koníčkom. Pootvorí jedno oko, potom druhé. "Mlč už!" zaženie sa viac »

Trampoty

08.05.2018

Krásne teplučko, nie veľmi, páľava už celkom slušne poľavila. Tak akurát, presne tak jej to vyhovuje. Stojí pred širokou skriňou, dvere dokorán otvorené, keby tak vedela, čo si vybrať. viac »

Pudy

14.04.2018

Slnko, jeho lúče akoby sa pretekali, na jar to veľmi nevyzerá, práve naopak, príjemný letný deň. Budík, keby nezvonil, asi by mal k nemu lepší vzťah, dnes ho vytiahol z postele poriadne zavčasu. viac »

andrej babiš

VIDEO: Správa sa premiér Babiš ako mafián? Pýta sa politológ

14.11.2018 20:00

Kauza Čapí hnízdo: Ak je to pravda, svedčí to o tom, že premiér je úplne klasický podnikateľský mafián, vyhlásil pre Pravdu Jan Bureš.

traktor, oranie, pôda

Časti zákona o prevode pôdy sú protiústavné

14.11.2018 19:31

Právnu normu napadla na Ústavnom súde skupina 40 opozičných poslancov.

za slušné slovensko

NAKA pozastavila naplánované vypočúvania organizátorov Za slušné Slovensko

14.11.2018 18:24, aktualizované: 18:36

Prokurátor trestné oznámenie odstúpil vecne a aj miestne.

migranti, líbya

Desiatky migrantov sa zabarikádovali na lodi, odmietajú vystúpiť na líbyjské územie

14.11.2018 18:09

Loď Nivin, prepravujúca kontajnery s autami a smerujúca do Misuráty, vyzdvihla v Stredozemnom mori z potápajúceho sa člna 93 migrantov.

darinamatichova

Slovo je základná stavebná jednotka jazyka a základným prostriedkom jazykovej komunikácie. Hrať sa so slovami ma baví, je to moja vášeň i relax. Na stránke "Čítame spolu" na Facebooku nájdete aj blogy publikované na Denníku N. Kontakt: blogerdm@gmail.com

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 15702x
Priemerná čítanosť článkov: 714x

Autor blogu

Kategórie